Слідство встановило посадовців прикордонної служби Словаччини, які сприяли вивезенню з України лісу на 2 млн євро

18 Серпня 2016, 07:44

Під час обшуків у Держприкордонслужбі правоохоронці вилучили документи, які свідчать, що прикордонники покривали вирубку лісів у Закарпатській області словацькою фірмою майже на 2 млн євро. Про це в ефірі телеканалу 112 Україна заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

" У процесі розслідування нами встановлені посадові особи прикордонної служби Словацької республіки, які сприяли проходженню техніки іноземної держави і вивезенню національного надбання України за межі держави без будь-якого оформлення. Сумарна вартість, за цінами словацької республіки, вивезеної деревини в кількості більше 7 тис. дерев складає до 2 млн євро, за оптовими цінами країни, куди були доставлені дерева", – зазначив він.

За словами Матіоса, під час обшуків у Держприкордонслужбі співробітники військової прокуратури знайшли цьому підтвердження. Він продемонстрував документи і зауважив, що у них зафіксовано незаконний прохід техніки і людей зі Словаччини, а також наголосив, що таких документів безліч.

"Для покриття незаконної оборудки і грабунку держави було зроблено все, щоб слідство не отримало ці дані. За результатами цих даних, ми маємо чітку картину, що словацька фірма за участі великої кількості техніки та громадян іншої держави перебували на території нашої держави за потурання, або прямої команди, або сприяння з корупційними підставами на території України. За результатами чого, більше 7 тис дерев вивезено", – резюмував він.

Нагадаємо, раніше правоохоронці прийшли з обшуками в адміністрацію Державної прикордонної служби України, а також в Західне регіональне управління та Чопський прикордонний загін і вилучили документи в рамках кримінального провадження, пов'язаного з незаконною вирубкою лісу. Прикордонників Чопського загону запідозрили в незаконному вирубуванні та вивезенні з України дерев цінних порід на 19 млн грн. У провадженні оголосили підозру за ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України чотирьом офіцерам Чопського прикордонного загону та обрали їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави.