Слідство встановило підрозділи російських військ, які захоплювали Крим – військовий прокурор

2 Жовтня 2016, 11:19

Військовий прокурор Руслан Кравченко повідомив, що слідство зібрало достатньо доказів і встановило війська Російської Федерації, які брали участь в захопленні Криму. Про це він розповів у суботньому ефірі програми «Київ-Донбас» «Громадського радіо».

З його слів, зокрема, це була 31-а окрема гвардійська десантно-штурмова бригада повітряно-десантних військ, 45-й окремий гвардійський полк спеціального призначення повітряно-десантних військ – військова частина 28 337, 18-а окрема гвардійська мотострілецька бригада, 58-а армія Південного військового округу збройних сил Росії, 98-а гвардійська повітряно-десантна дивізія повітряно-десантних військ – військова частина 65 451, 76-а гвардійська десантно-штурмова дивізія повітряно-десантних військ, 15-а окрема гвардійська мотострілецька бригада миротворчих сил Росії – військова частина 90 600.

Крім того, Кравченко зазначив, що «для підготовки і ведення агресивної війни військова техніка і однострої військовослужбовців Росії, що брали участь в анексії Криму, були заздалегідь підготовані шляхом маскування всіх тактичних знаків».

За словами прокурора, першою людиною, що відповідатиме в суді за захоплення Криму, буде командувач Чорноморського флоту Росії Олександр Вітко: процес над ним за спеціальною заочною процедурою почнеться 6 жовтня у Дніпровському суді Києва.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін нагадав на засіданні Ради Безпеки ООН 23 вересня про порушення Росією положень Будапештського меморандуму від 1994 року, які, зокрема, передбачають «повагу незалежності, суверенітету та існуючих кордонів України», а також «відмову від погроз або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України».

Також Україна найближчим часом сформує спір і створить арбітраж для захисту своїх прав, гарантованих Конвенцією ООН із морського права у зв'язку з анексією Криму Росією. ​

У МЗС повідомили Тижню, що Росія порушила норми Конвенції ООН з морського права, коли почала будівництво так званих «Керченського мосту» та «енергомосту», які зв’язують територію Росії та окупованого Криму. 

У міністерстві додали, що Україна вже ініціювала переговорний процес щодо тлумачення та застосування норм відповідної конвенції у визначеному міжнародним правом порядку.