Слідство у справі про незаконне заволодіння Януковичем угіддями «Сухолуччя» завершене – ГПУ

18 Травня 2016, 16:54

Прокуратура завершила слідство у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього президента України Віктора Януковича в незаконному заволодінні землями мисливських угідь «Сухолуччя». Про це повідомив начальник Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

«В одному кримінальному провадженні, яке стосується підозри колишньому президенту в заволодінні землями Сухолуччя, слідство наразі завершене й інші підозрювані, за допомогою яких здійснювався це злочин, знайомляться з матеріалами провадження», – заявив він.

За його словами, адвокати, які представляють інтереси Януковича в цій справі, можуть роз'яснити своєму підзахисному про те, що він може прибути і брати участь в судових засіданнях, коли обвинувальний акт буде переданий до суду.

Як відомо, Сухолуччя – мисливські угіддя на березі Київського моря біля селища Сухолуччя Вишгородського району Київської області.

Як повідомлялося, Янукович покинув межі України в лютому 2014 роки після масових розстрілів учасників протестів на Майдані Незалежності в Києві. З тих пір він ховається на території РФ, яка не відповідає на запити України про його видачу в рамках міжурядових домовленостей.

Генпрокуратура повідомила В.Януковичу про підозру в декількох справах, зокрема, про заволодіння майном в «Межигір'ї», Сухолуччі, про зловживання службовим становищем в «підписанні та введенні в дію» законів 16 січня, про створення злочинної організації та здійснення низки злочинів в дні Революції Гідності. Крім того, екс-президенту повідомили підозру у справі про отримання ним під виглядом авторської винагороди хабара в понад 26,5 млн грн.

30 вересня 2015 р прокуратура Київської області відстояла в суді касаційної інстанції повернення з незаконного володіння земель лісового фонду вартістю понад 7 млн ​​грн і площею 17,5 га, які раніше належали Януковичу.

7 листопада 2015 р СБУ спільно з прикордонниками в Херсонській області затримала колишнього директора ТОВ «Дом Лесника» Юрія Булаву, який перебував у загальнодержавному розшуку. Булава підозрюється в тому, що був основним спільником Януковича в заволодінні землями Сухолуцького лісництва.

23 березня 2016 р СБУ за дорученням Генпрокуратури затримала в Києві спільника Януковича Андрія Бабикіна, який перебував у загальнодержавному розшуку. «За даними слідства, Бабикін був одним із спільників Віктора Януковича в заволодінні землями Сухолуччя і займав керівну посаду в товаристві з обмеженою відповідальністю «КиївУніверсалСервіс», за рахунок коштів, здобутих злочинним шляхом, обслуговувало «Межигір'я», – повідомив тоді прес-центр СБУ.