Він зазначив, що декілька днів тому звернувся до слідчого, який займається справою Луценка, з пропозицією, що він і його підзахисний відмовляться від ознайомлення з матеріалами справи, а слідчий натомість замінить екс-міністру запобіжний захід на інший, який не буде пов'язаний з позбавленням волі.
Фомін виступив з такою пропозицією, спираючись на те, що Печерський районний суд Києва при заміні арешту Луценка керувався тим, що він нібито занадто повільно знайомився з матеріалами кримінальної справи.
Таким чином, у разі завершення ознайомлення з матеріалами справи, було б усунуто причину, на яку посилався суд, заарештовуючи Луценка.
Однак у відповідь слідчий повідомив, що звільнення Луценка з-під верти неможливе.
Фомін висловив надію, що позиція слідчого може змінитися після заяви, зробленої у вівторок першим заступником генерального прокурора Ренатом Кузьміним, про те, що Генпрокуратура перегляне необхідність утримання під вартою колишніх високопоставлених осіб зі складу попереднього Кабінету Міністрів, які вже завершили ознайомлення з матеріалами порушених проти них кримінальних справ.
Як повідомляло агентство, Генпрокуратура пред'явила Луценку низку обвинувачень, зокрема в незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в Президента Віктора Ющенка в 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження витрат у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці "Україна" у Києві.
Луценка затримано 26 грудня 2010 року, а наступного дня Печерський райсуд Києва замінив йому запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою на строк до 27 лютого.
Після цього строк арешту продовжено ще на 2 місяці – до 27 квітня.