Слідчий комітет РФ заявляє, що Развозжаєв написав явку з повинною і дає свідчення

22 Жовтня 2012, 12:28

Зазначається, що 21 жовтня Развозжаєв, якого раніше оголосили у федеральний розшук, звернувся до головного слідчого управління СК і повідомив, що хоче заявити явку з повинною.

"У ній він детально повідомив про обставини приготування ним, Сергієм Удальцовим, Костянтином Лебедєвим й іншими особами до організації масових заворушень на території РФ, а також про причетність вказаних осіб до масових заворушень, що відбулися 6 травня 2012 на Болотної площі в Москві. Як випливає з явки з повинною, зробленої Развозжаєвим, фінансування цих заворушень здійснювалося з боку Гіві Таргамадзе. Все викладене в явці з повинною, а також інші доводи будуть ретельно перевірені слідчим шляхом ", – сказав Маркін.

Нагадаємо, раніше російська опозиція заявляла про викрадення соратника Сєргєя Удальцова, Лєоніда Развозжаєва в Україні.

Згодом Депутат Держдуми Росії від партії «Справедлива Росія» Ілля Понамарьов заявив, що його помічника Лєоніда Развозжаєва, доправили з Києва до Москви та арештували на два місяці. 

У Службі безпеки України  не змогли ні підтвердити, ні спростувати факт викрадення в Києві російського опозиціонера.

Редактор liva.com.ua. Андрій Манчук у коментарі Тиждень.ua розповів, що Развозжаєв перебував в Україні на легальних підставах. Він збирався виїхати до Євросоюзу, отримавши статус політичного біженця.

Развозжаєва було оголошеного в РФ у федеральний розшук у зв'язку з кримінальною справою про підготовку масових заворушень.  

17 жовтня Головним слідчим управлінням Росії було порушено кримінальну справу стосовно Сєргєя Удальцова, Леоніда Развозжаєва, Костянтина Лєбєдєва та інших осіб за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.30 і ч.1 ст.212 КК РФ, тобто приготування до організації масових заворушень. Кримінальну справу порушено за результатами перевірки викладених у документальному фільмі "Анатомія протесту – 2" фактів приготування до масових заворушень у Москві та на території інших регіонів Російської Федерації.

Після допиту в справі  Сєргєя Удальцова відпустили  під підписку про невиїзд, Костянтина Лєбєдєва залишили під вартоюдо 16 грудня.