Слідчі США вважають, що Фірташ намагався продати незаконний титан компанії Boeing – ЗМІ

20 Квітня 2015, 13:44

Олігарх Дмитро Фірташ за допомогою "російських друзів" і хабарів домовився з владою Індії про видобуток титану і пропонував його американським компаніям. Про це йдеться в матеріалах американської справи проти Фірташа, зазначили журналісти.

США зацікавились "індійськими" справами українського олігарха після того, як стало відомо, що його представник намагався продавати титан компаніям із Чикаго, до того ж імовірно йдеться про найбільшого споживача цього металу – авіабудівну компанію Boeing.

Саму ж угоду щодо видобутку титану в індійському штаті Андра Прадеш у 2005 році Фірташу допомогли залагодити російські лобісти.

Справою займався Джуґендра Сінґх Раґава, який вчився у Москві і через свою компанію Stork представляв в Індії провідних російських виробників титану.

Раґава вивів компаньйона Фірташа по скандальних EuralTransGas і РосУкрЕнерго Андраша Кноппа на представників індійського штату.

"Представляючи інтереси Фірташа, як випливає з матеріалів кримінальної справи, Кнопп з 2005 року домовлявся з індійськими посадовцями про ліцензії на видобуток титану у штаті Андра Прадеш, пропонуючи їм хабарі", – йдеться у матеріалі.

Тепер Кнопп і Фірташ – головні фігуранти кримінальної справи у США.

Офіційно інвестором виступала зареєстрована у Швейцарії компанія Bothli Trade, яка раніше діяла у газовому бізнесі Фірташа.

Згідно з угодою з індійською держкомпанією, Bothli Trade отримала право видобувати титанові руди на площі у понад вісім тисяч гектарів, а зобов'язалася вкласти у розробку всього 20 мільйонів доларів: Фірташ мав побудувати гірничо-збагачувальний комбінат.

При цьому щорічний дохід з продажу титанових руд, як зазначено у матеріалах справи, прогнозувався на рівні півмільярда доларів.

Компанія Фірташа отримала 74% спільного зі штатом Андра Прадеш підприємства, а натомість зобов'язалась вкладати 0,5% прибутків в соціальні проекти.

Дозвіл на розробку родовищ було видано без тендеру.

Американські слідчі твердять, що Фірташ отримав дозвіл після підкупу прем'єр-міністра штату Раджасекхари Редді через його довірену особу Рамачандру Рао, який зараз є депутатом верхньої палати парламенту Індії та проходить у справі одним із обвинувачених.

Але індійські суди заблокували його видачу Сполученим Штатам.