У книжці «Поет із пекла» автор розповідає про поета Тодося Осьмачку.
Інша книга – «Українець, який відмовився бути бідним» – про видатного українського бізнесмена і мецената Петра Яцика.
Цих дуже несхожих між собою героїв об’єднує те, що обидва вони – постаті української еміграції.
У решті – світогляді, способі життя тощо – вони цілковито різні: успішний підприємець Петро Яцик і пекельно геніальний Тодось Осьмачка, якого мучила манія переслідування.
Описати у белетристиці визначних постатей української історії та культури – це дуже важливе завдання, яке повністю ще не виконане, наголосив Михайло Слабошпицький.
«Мало хто із пересічних громадян знає про те, наскільки цікаве життя було у Панаса Мирного й Бориса Грінченка, Михайла Коцюбинського і Марка Вовчка. А написати на основі документальних матеріалів художню книжку, яка б легко й цікаво читалася, – це означає привернути увагу до персоналії і вписати її у певний контекст – у даному разі, в український», – відзначається у повідомленні книгарні «Є».
На заході були присутні та виступили: Юрій Мушкетик, Надія Степула, Богдан Жолдак, Павло Вольвач, Юрій Логвин, Петро Осадчук та інші.
Нагадаємо, 15 серпня, напередодні роковин з дня смерті письменника Олеся Ульяненка, у київській книгарні «Є» відбулася презентація книжки «Олесь Ульяненко: Без цензури». Видання представив упорядник – кінорежисер Мирослав Слабошпицький.