“Скоротити вплив Кремля”. Понад 700 росіян у Британії можуть втратити “візу інвестора”

10 Вересня 2018, 09:27

У понад 700 заможних росіян у Великій Британії можуть виникнути проблеми із продовженням "візи інвестора", оскільки британський уряд планує скоротити вплив Кремля після отруєння колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля і його дочки Юлії у Солсбері. Про це повідомляє видання The Guardian з посиланням на джерела у британському МВС.

 

Зокрема, Лондон має намір переглянути понад три тисячі інвестиційних віз, виданих з 2008 року. 

 

Наголошується, що деякі іноземці , у тому числі росіяни, втратять візи, якщо уряд знайде у них "докази серйозних фінансових порушень".

 

"Саме через це в травні виникли проблеми з продовженням візи у російського олігарха Романа Абрамовіча, власника англійського футбольного клубу "Челсі", – йдеться у статті.

 

Зазначається, що представник міжнародної правозахисної організації Transparency International Рейчел Девіс Тека підтримала дані заходи.

 

"Нам дуже приємно, що уряд, схоже, зобов'язався проводити ці перевірки…Упродовж 2008–2015 років сотні громадян Росії, країни з високим рівнем корупції, отримали візи інвесторів без належної перевірки капіталів", – підкреслила вона.

 

Раніше стало відомо, що секретна розвідувальна служба Британії (MI6) встановила справжні імена двох росіян, яких звинувачують в отруєнні Скріпалів. За інформацією The Sun, росіяни, які діють під псевдонімами Алєксандр Пєтров і Руслан Боширов, працюють в підрозділі спецназу ГРУ, названому як відділ спеціального призначення, який проводить операції в інших країнах, у тому числі здійснює вбивства.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.