Складування та зберігання металопрокату: основні правила та рекомендації

4 Грудня 2024, 15:09

Великі будівельні компанії, ремонтні підприємства та продавці нерідко стикаються із проблемами правильного зберігання металопрокату. Навіть невеликі обсяги цього матеріалу необхідно зберігати правильно і відповідно до рекомендацій виробника, враховуючи також загальні стандарти та норми. Інакше будуть незворотні зміни технічних параметрів і такий метал стане непридатним.

Нормативні правила досить прості та легкі у дотриманні. Але важливо підготувати відповідну інфраструктуру, інструменти та обладнання за потреби. Постачальником металопрокату стане Металобаза КТ-Сталь, де є можливість купити все, що необхідно сучасним будівельним або ремонтним компаніям. Крім правильності зберігання створюються комфортні умови для завантаження та розвантаження металу.

Майданчик для зберігання

Відповідно до нормативних документів допускається зберігання металопрокату на великих майданчиках відкритого чи закритого типу. Зберігання регламентується стандартом ГОСТ 7566-94, а встановлені правила поширюватимуться на кольоровий та чорний металопрокат одночасно.

Бажано, щоб майданчик був критим, де кожен об’єкт добре провітрюватиметься. Для раціонального розподілу прокату необхідно використовувати спеціальні стелажі, палети та консольні конструкції. На території бажано сформувати окремі ділянки, основа має бути у вигляді асфальту або бетону. Проєктуючи підготовку покриття, важливо правильно розраховувати навантаження.

Система зберігається має бути підготовлена ​​так, щоб у будь-який момент була можливість зручно завантажити або розвантажити металопрокат. Прольоти між стелажами повинні бути такими, щоби техніка можна проїжджати без перешкод.

Правила зберігання металопрокату

Кожен із конкретних видів прокату має свої умови та правила зберігання:

  1. Листовий прокат. Він повинен складуватися так, щоб між окремими листами були проміжки вентиляції, тому що так можна попередити утворення корозії. Для створення інтервалу використовуються дерев’яні бруски;
  2. Довгомірна продукція. У цю категорію входить арматура, профільні або круглі труби, квадрати, кола та багато іншого. Становище має бути таким, щоб унеможливити вигини під власною вагою. Подібну продукцію потрібно зберігати у зв’язках;
  3. Труби великих діаметрів. Їх зберігають на стелажах або палетах із додатковим закріпленням у вигляді конструкції для обмежень. Температура має бути від 12 до 16 градусів, вологість 40-60%, а вентиляція рівномірною та примусовою.

Бажано уникати контакту металу з поверхнею землі, водою, снігом, а також запобігти впливу будь-яких фізичних предметів.

 

 

Позначки: