Найбагатшою людиною за всю історію світу названо африканського правителя манса Муса, який жив у 13 – 14 ст. У трійку лідерів також входить династія Ротшильдів і мільярдер Джон Рокфеллер. Найбіднішим з багатіїв виявився 82-річний Уоррен Баффет — найбільший інвестор у світі, статок якого на 2012 рік оцінюється в 44 млрд доларів США.
За підрахунками авторів списку, загальний статок усіх учасників рейтингу складає 4,32 трильйона доларів. Тільки три людини з рейтингу живуть сьогодні. Це – Білл Гейтс, Карлос Слім і Уоррен Баффет.
У списку немає жодної жінки, 14 осіб – американці.
Автори списку врахували інфляцію і перераховували розмір статку, виходячи з сьогоднішніх реалій.
1. Лідер рейтингу — манса (верховний правитель) Муса I — керував середньовічною державою Малі і перебував при владі більше 20 років. За Муси I країна досягла вершини розвитку. Розквіту держави і особистому збагаченню правителя сприяла торгівля сіллю і золотом. Особистий капітал манси до моменту його смерті в 1331 році складав 400 мільярдів доларів в сучасному еквіваленті. Але, спадкоємці Муси I не змогли зберегти його капітал.
2. Статок династії Ротшильдів, який займає друге місце, з активами в різних галузях промисловості, — не менше 350 мільярдів доларів. Засновником Будинку Ротшильдів став у кінці XVIII століття Майєр Амшель Ротшильд, який відкрив банк у Франкфурті-на-Майні. Його справу продовжили п'ять синів: Амшель Майєр, Соломон Майєр, Натан Майєр, Кальман Майєр, Джеймс Майєр.
3. Перший доларовий мільярдер в історії людства Джон Девісон Рокфеллер, за даними авторів рейтингу, став третім у списку, до моменту смерті 1937 року мав на своїх рахунках 340 мільярдів доларів за сьогоднішнім курсом валюти. Рокфеллер у 1870 році заснував Standard Oil Company, яка незабаром стала домінувати на нафтовому ринку США. Оскільки попит на газ і бензин різко зріс до кінця XIX століття, багатство Рокфеллерів також різко збільшилося. Мільярдер добре відомий і своїми благодійними проектами.
4. Четверте місце у списку займає американський промисловець шотландського походження Ендрю Карнегі — його статок складав 310 млрд доларів. Після продажу своєї металургійної компанії Карнегі повністю присвятив себе добродійності. Він фінансував будівництво Карнегі-хол у Нью-Йорку, заснував Корпорацію Карнегі в Нью-Йорку.
5. Російський цар Микола II займає п'яте місце з 300 млрд доларів особистого капіталу — саме так з урахуванням інфляції автори списку перерахували майже 900 мільйонів доларів статок останнього імператора, про який було відомо з історичних документів.
6. Шостим у списку фігурує Осман Алі Хан, Aсаф Джах VII — останній низам (правитель) князівства Хайдарабад і округу Центральні провінції і Берар. Він правив Хайдарабадом з 1911 по 1948 рік. У 1948 році князівство Хайдарабад було включено до складу Індії. Під час свого перебування при владі Осман Алі Хан був одним з найбільш заможних людей у світі. Його особистий статок оцінювався на початку 1940-х років в два мільярди доларів США. Автори рейтингу перерахували його на нинішні ціни в 236 млрд доларів. За даними джерел, в автопарку цього правителя було більше 50 автомобілів марки Rolls Royce.
7. Сьоме місце займає Вільгельм I Завойовник — герцог Нормандії і король Англії з 1066 року, організатор і керівник нормандського завоювання Англії. Він заснував єдине Англійське королівство, затвердив законоположення і систему керування ним, створив армію і флот, провів перший земельний перепис. Після смерті Вільгельма I в 1087 році його синам перейшов спадок, еквівалентний 229,5 млрд доларів.
8. Восьме місце автори списку віддали колишньому главі лівійської Джамахірії Муаммару Каддафі, поваленому і убитому минулого року. За деякими даними, його особистий капітал складав 200 мільярдів доларів. При цьому майже 70 мільярдів доларів було заморожено на рахунках в іноземних банках, коли західні союзники втрутилися в громадянську війну в Лівії. Каддафі володів і великою кількістю нерухомості, а також приватним аеробусом A340, купленим у саудівського принца за 120 мільйонів доларів в 2003 році. Літак був захоплений повстанцями в аеропорту Тріполі в серпні 2011 року.
9. Засновник американської автомобільної компанії Ford Motor Company Генрі Форд опинився в рейтингу на дев'ятому місці. Його статок досягав до моменту смерті в 1947 році 199 млрд доларів.
10. І десятку лідерів найтовстіших гаманців світу замикає Корнеліус Вандербільд. Багатство видатного судновласника середини XIX століття в США оцінюється в 185 млрд доларів в сучасному еквіваленті.