Скільки заробляють “люди держави”. “Тексти” дослідили декларації працівників держсектору за 2018 рік

5 Липня 2019, 13:09

Дані декларацій чиновників  та інших державних працівників за 2018 рік свідчать про те, що середня зарплата в багатьох професіях у держсекторі є вищою, ніж загалом по країні (8 тис. грн) і становить 13 тис. 350 грн. Така різниця повʼязана з тим, що велика частина декларантів — люди на керівних посадах (начальники, керівники, головні бухгалтери, директори тощо). Про це йдеться у проекті інтернет-видання "Тексти" "Скільки заробляють "люди держави".

 

"База декларацій, яку заповнюють чиновники та інші посадовці — неймовірно велика. У 2016 році до НАЗК (орган, що відповідає за збір та аналіз декларацій) було подано 1 млн 120 тис. декларацій, у 2017 — 813 тис. декларацій. Це майже 10% від усіх, хто в Україні працює офіційно. З одного боку, це нонсенс — змушувати таку кількість людей дуже детально розповідати про своє майно та дохід, а з іншого — це чудова нагода дослідити реальний рівень зарплат в країні", – йдеться у матеріалі "Текстів".

 

Відтак, видання дослідило понад 1 мільйон щорічних декларацій за 2018 рік та з’ясувало, яким є рівень зарплат у різних професіях.

 

Найменша середня зарплата в професії у соціальних працівників: 5067 грн на місяць. Найвища — у суддів, менеджерів і управителів з Нацбанку та Пенсійного фонду, детективів НАБУ тощо.

 

 

Крім того, у метеріалі звертається увага на великий розкид в зарплатах, зокрема, у міських голів. Найбідніший з них офіційно отримує менше 10 тис. грн (міський голова невказаної міської ради), найбагатший — понад 100 тис. грн (Тернівська міська рада Дніпропетровської області).

 

Цікаво, що середня зарплата водіїв, які заповнюють декларації — 8 тисяч, а середня по ринку за цю роботу — 12 тисяч гривень.

 

Як повідомлялось, середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України в березні 2019 року склала 10237 грн, збільшившись порівняно з березнем минулого року на 22,1%.