Скільки споживає котел? Розрахунки та поради щодо оптимізації

30 Жовтня 2024, 11:35

Постійне підвищення комунальних тарифів змушує замислитися над тим, щоб оптимізувати певні види техніки, встановити нове економне обладнання або виконати будь-які інші дії. Це особливо актуально, якщо є бажання купити електричний котел, що забезпечує на об’єкті гарячу воду та відповідні умови для опалення.

Багато хто хоче точно знати, скільки споживає електрокотел. Але так одразу передбачити складно, адже треба проводити розрахунки. Тим більше електричні котли бувають різної потужності та функціоналу, що також впливає на споживання енергії. Нижче буде проведено попередні розрахунки та надано рекомендації щодо того, як постаратися заощадити.

Що впливає на витрати електроенергії?

Насамперед потрібно вивчити такі параметри:

  • товщина стін та наявність утеплення будівлі;
  • площа скління та тип вікон, що використовуються;
  • поверховість (для квартир);
  • температура на вулиці;
  • бажана температура на об’єкті.

Теплові втрати важливо оцінити заздалегідь та постаратися виключити їх. Наприклад, якщо вікна дерев’яні або однокамерний склопакет, замінити їх пластиковими, а склопакет поставити на 2 і навіть 3 камери. Площа житла, висота стель, кількість дверей та вікон – це також вплине на розрахунки.

Приблизний розрахунок витрат

За одиницю часу використовуватиметься одна година. На прикладі буде приміщення 40 квадратних метрів – неутеплений будинок із пластиковими вікнами. Бажана температура у приміщенні становить +20 градусів. Для такого будинку достатньо котла на 4,5 кВт. Розрахунок потужності електрокотла відбувається так, що на 10 квадратних метрів площі при висоті стелі 3 метри знадобиться 1 кВт. Тому якщо будинок площею 100 квадратів, тоді потрібний котел на 10 кВт.

На вулиці -5 градусів, а для такої температури використовують коефіцієнт 0,15. Відповідно коефіцієнт потрібно помножити на потужність котла, після чого отриману цифру потрібно помножити на 24 години. На цьому прикладі виходить 16,2 кВт/год на добу. Це приблизний розрахунок, адже котел не працює усі 24 години. Можна спостерігати та підрахувати кількість часу, скільки працює котел і у формулі використовувати не 24 години, а врахований час.

Під інші температурні режими є інші коефіцієнти:

  • від 0 до -5 (0,15);
  • від -5 до -15 (0,25);
  • від -15 до -30 (0,5).

Іноді обладнання працює на межі можливостей, тому потрібно купувати котли із запасом потужності щонайменше 10%.

Як заощаджувати на електричному котлі?

Насамперед необхідно купити якісний котел та зробити це можна в інтернет магазині опалювальної техніки ВЕНКОН, де є достатньо сучасної техніки. Консультанти дадуть свої рекомендації та поради на основі запитів покупців. Майстри та фахівці готові запропонувати послугу з встановлення та монтажу котла з рекомендаціями щодо подальшої експлуатації.

Споживання електричного котла можна оптимізувати і навіть знизити. Насамперед треба згадати про лічильник за двома тарифами. Котел для опалення будинку можна включати лише вночі, добре протоплюючи всі приміщення, а вдень використовувати його лише як джерело гарячої води для побутових завдань. Завдяки двотарифному лічильнику економія сягає однієї третини.

Використовуючи електричний котел, споживання також знижується за рахунок використання насоса. Він збільшує швидкість руху теплоносія, відповідно різниця в температурі між лінією, що подає і зворотною, знижується. Відповідно на повторне нагрівання теплоносія потрібно менше часу та ресурсів.

Утеплення – ключовий помічник економії. Коли використовується електричний котел, витрата електроенергії за умови утепленого будинку може впасти на третину. Ще на етапі будівництва слід передбачити використання енергоефективних рішень та утеплення зокрема. При використанні для зовнішнього утеплення мінеральної вати завтовшки 40 мм витрата електроенергії впаде у 2 рази.

Позначки: