Скільки грошей потрібно на дорогу до південних курортів України з інших міст — інфографіка

27 Травня 2017, 19:02

Перед початком курортного сезону українці рахують у скільки обійдеться дорога до трьох найпопулярніших курортних міст країни. Інформаціїний портал "Слово і Діло" підготувало інфографіку з цінами на найпопулярніші напрямки.

Для середньостатистичної української сім'ї з двох дорослих і двох дітей вартість проїзду в плацкартному вагоні поїзда «Укрзалізниці» обійдеться в середньому вдвічі-втричі дешевше, ніж така ж подорож автомобілем.

Для подорожі на авто аналітики порталу взяли до розрахунку витрати пального у 8 літрів на 100 кілометрів шляху і вартість бензину марки А-95 у 25,4 гривні за літр.

Варто врахувати, що всі три популярні напрямки відпочинку розташовані на півдні країни, але зі східних регіонів вигідніше їхати до Бердянська, із західних – в Одесу, а з центральних – в Херсон.

Також зі збільшенням дистанції зростає і розрив у вартості проїзду на поїзді або авто: на великих відстанях подорож машиною обійдеться майже втричі дорожче, ніж поїздка на поїзді, а на коротких дистанціях ціна проїзду у вагоні або на авто може бути майже ідентичною.

Так, поїздка із сім'єю з Києва до Одеси поїздом обійдеться в 420 гривень, а той самий маршрут на авто – в 978 гривень. Водночас поїздка через всю Україну зі Львова до Бердянська обійдеться від 900 гривень потягом, до 2600 гривень на авто.

Як повідомлялося, до анексованого Криму на травневі вихідні приїхало на 38% менше туристів, ніж в аналогічний період 2016 року.