“Східне партнерство” закликало ЄС допомогти Україні подолати наслідки пандемії

1 Квітня 2020, 15:04

"Східне партнерство" закликало Євросоюз надати додаткову підтримку східноєвропейським країнам, зокрема Україні, у зв'язку з пандемією коронавірусу. Про це йдеться у заяві організації. 

 

"Суттєвим є не лише ризик ще більших економічних труднощів, він може спричинити й інші негативні результати, включаючи політичні та соціальні потрясіння, а також підвищену вразливість до зовнішніх маніпуляцій та гібридних атак, включаючи дезінформаційні кампанії", – йдеться у заяві. 

 

Зокрема, ЄС закликають дозволити реструктуризацію кредитних заборгованостей України, надати країні фінансову та гуманітарну підтримку, зокрема медикаменти, предмети індивідуального захисту, медичного обладнання. 

 

Також Євросоюзу пропонують розробити спеціальні гранти для таких медичних установ, як Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, які можуть виробляти високоякісні тести на ідентифікацію вірусів та приєднуватися до створення вакцини проти COVID-19.

 

Нагадаємо, 1 квітня Україна отримала від Китаю набори для виявлення РНК-номінального коронавірусу COVID-19, медичні одноразові засоби захисту, медичні захисні окуляри, інфрачервоні термометри для боротьби з коронавірусною хворобою COVID-19 .