У рамках проекту аналізувалися 190 регіонів Європейського Союзу, Хорватії, Норвегії та Швейцарії. Країни розподілялися за 12 критеріями на чотири групи: «лідери інновацій», «послідовники інноваторів», «помірні інноватори» та «скромні інноватори». У рейтингу враховували відсоток населення, що має вищу освіту, витрати країн на дослідження та розвиток в громадському та бізнесових секторах, інновації в малому та середньому бізнесі та рівень працевлаштування.
Швеція цього року пальму першості здобула першочергово завдяки досягненням у сферах економіки та працевлаштування. П'ять з п’яти її регіонів є інноваційними лідерами.
За нею в рейтингу розташувалася інша скандинавська країна – Данія, у якої 2 з 5 представлених регіонів – Копенгаген та Мідтьюлланд, вважаються інноваційними лідерами. Наступні позиції в рейтингу посіли Німеччина та Фінляндія, у яких 12 з 16 та 3 з 5 регіонів відповідно є лідерами.
Яскравими прикладами різнопланових країн, регіони яких, є як і лідерами, так і скромними інноваторами є Франція та Португалія. Серед «однорідних» в рейтингу виокремили Угорщину, Грецію, Польщу та Словаччину. Вони оперують переважно помірно інноваційними регіонами. Схожа ситуація в Болгарії та Румунії – тут регіони скромні інноватори.
В звіті Єврокомісії також повідомляється, що в порівнянні з 2011 роком Європа зробила значний крок в напрямку іннновацій. Вона так само зберігає перевагу над економіками Китаю, Індії, Бразилії, Росії та Південної Африки. Проте й досі відстає від світових лідерів – США, Японії та Південної Кореї.