Скандальний мер Ніцци анонсував «візит у відповідь» до кримських окупантів

5 Березня 2016, 11:13

Мер міста Ніцца у Франції Крістіан Естрозі, який з 26 лютого до 1 березня приймав делегацію окупаційної влади міста Ялта, готується до візиту у відповідь в окупований Крим. Про це повідомили у мерії Ніцци у відповідь кореспонденту видання «Крим.Реалії».

Повідомляється, що візит заплановано на травень. Окрім того, мерія збирається співпрацювати з Ялтою а економічній, культурній, туристичній, оздоровчій, освітній, спортивній сферах.

У прес-службі мерії Ніцци пояснили підписання меморандуму про продовження співпраці і побратимства з кримською Ялтою тривалою історією відносин між містами та необхідністю «підтримки внесення кандидатури зимової столиці – Ніцци – в число всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».

«Це означає, що Ніцца порівнюється з іншими зимовими туристичними курортами. Зокрема з Ялтою, яка має географічні риси (клімат, рослинність, широта, пейзажі, ідентичні рельєфи) з Ніццою. І Ялта, і Ніцца завжди приваблювали ідентичних людей – аристократів і вищі верстви суспільства, а саму Ялту іноді називають «російською Ніццою», – йдеться в повідомленні.

В офіційній відповіді прес-служби мерії Ніцци, на відміну від повідомлення на сайті мерії про зустріч керівників міст, де згадується «приєднання Криму до Росії», Ялта не згадується як частина російської або української території, а просто як «місто-побратим Ніцци з 1960 року».

Крістіан Естрозі підтвердив, що отримав листа з приводу його зустрічі з мером Ялти від посла України у Франції Олега Шамшура, і пообіцяв йому відповісти найближчим часом.

Нагадаємо, мер Ніцци прийняв делегацію окупаційної влади Ялти з наміром "відновлення дружніх стосунків".

З боку Крістіана Естрозі це вже не перший прояв дружніх почуттів щодо Росії. Під час візиту до Москви він розкритикував уряд Франції через небажання постачати "Містралі". Також на знак підтримки Російської Федерації він написав кілька повідомлень російською мовою в Twitter.

Посольство України у Франції надіслало листа з обуренням мерові Ніцци.

Уряд Франції не підтримав дії мера міста Ніцци, який зустрівся з представниками окупаційної адміністрації міста Ялта.