Скандальну екс-модель звільнили з Києво-Печерського заповідника

6 Серпня 2012, 15:36

У тому числі звільнено колишню модель, заступника директора Владу Прокаєву. Про це повідомляє юрист-правозахисник, член Громадської ради при Київській міській державній адміністрації Олександр Палій.

За його словами, у понеділок відбулася прес-конференція, на якій були присутні колишні співробітники Лаври. Вони продемонстрували накази, підписані директором заповідника Вікторією Лісничою, ще 31 липня.

"Не встигли, мабуть, її прізвище ще поставити на сайт, але її звільнили", – відповів Палій на питання щодо звільнення Прокаєвої. "Я так розумію, що багато з тих заступників, які є на сайті, їх вже звільнили", – додав він.

Юрист також висловив припущення, що звільнення проводилося не зовсім законно, тому що деякі люди були на лікарняному, деякі – у відпустках.

"Наприклад, заступник начальника юридичного відділу сказала, що звільнили навіть голову профкому. А це зробити не так просто, тому що, згідно з законом про профспілки і права та гарантії діяльності, адміністрація має направити листа  до профспілкового комітету, в якому просити згоду профкому про його звільнення. Я думаю, що навряд чи такий лист надходив, тому що це – час", – сказав він.

За словами Палія, всього звільнено 4 чи 5 співробітників заповідника.

Тим часом, на сайті заповідника вже відсутні прізвища Прокаєвої і ще одного заступника Панченка.

Нагадаємо, у Києво-Печерському заповіднику виник скандал. Заступника гендиректора заповідника Влада Литовченко-Прокаєва заявила, що заплатила $50 тисяч хабара міністру культури через Лісничу за працевлаштування на посаду.

Директор заповідника Вікторія Ліснича заявила, що подасть на Прокаєву до суду за брехню. Сам міністр заперечує, що будь-коли брав хабарі. При цьому Михайло Кулиняк оголосив догану Лісничій.

Генпрокуратура доручила МВС перевірити заяву Прокаєвої, яку офіційно призначили на посаду радника гендиректора Києво-Печерської лаври 8 червня цього року.