ТСК має визначати рівень загрози національній безпеці країни від програм зі збору й пошуку даних, які використовуються спецслужбами США, пише Комерсант-Україна.
Якщо документ підтримають у Раді, протягом року ТСК визначатиме "болючі точки" у захисті різних баз даних.
"Усі наші технології побудовані на мікросхемах, які нам передають США, тому всі наші персональні дані давно вже на столі в спецслужб Америки", – запевнив Колесніченко.
Крім офіційних запитів у вітчизняні держструктури, він заявив про необхідність "вимагати в США надати перелік інформації, яку вони в нас скачували".
Найбільшу тривогу в Колесніченка викликає безпека бази даних українських виборців.
"Ми вважаємо її закритою й захищеною. Але, виявляється, туди можна проникнути й організувати провокацію, а потім до нас приїжджають лжеспостерігачі й починають вказувати на порушення!" – зазначив нардеп.
Тим часом фахівці ініціативу Вадима Колесніченка сприйняли скептично. На думку глави підкомітету інформаційної безпеки парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Івана Стойка ("Батьківщина"), "у нас багато фахівців, які знаються в цих питаннях краще, ніж Вадим Колесніченко": "Вся система захисту розроблена фахівцями наших спецслужб і СБУ, і ніякої там Америки немає! "
Як повідомлялось, у березні представники двох комітетів ВР надіслали відкритий лист голові представництва ЄС в Україні Яну Томбінскі щодо ситуації з захистом персональних даних в Україні.
Читайте також: Головні вороги Колесніченка: мальовані гайдамаки, дівчата з FEMEN, медики та працівниця аеропорту.