Скандальна поїздка Зеленського в Золоте та знищення ватажка ІД. Головне за вихідні

28 Жовтня 2019, 10:30

Президент України Володимир Зеленський прибув на позиції українських добровольців в районі населеного пункту Золоте, де має відбутися розведення сил та засобів. 

 

 

Глава держави прибув на позиції добровольців у Золотому, щоб поговорити з ними про відведення сил та ситуацію на фронті. В Офісі президента про цей візит в  район проведення ООС на Донбасі не повідомляли.

 

Крім того, під час візиту між Зеленським та добровольцем на ім'я Денис сталася словесна сутичка. Чоловік заявив, що вчора, 25 жовтня, у деяких містах України відбулися протести, після чого запитав, чи зустрінеться він з ветеранами, щоб поговорити про акції "Ні капітуляції".

 

"Денисе, послухай мене. Я президент цієї країни, мені 42-й рік. Я ж не лох. Я тобі прийшов і сказав: "Зброю забери". А ти не переводь розмови на акції", – відповів Зеленський.

 

 

Пізніше, в прес-центі ООС заявили, що добровольці, з якими спілкувався президент Володимир Зеленський в Золотому Луганської області, знаходяться в зоні операції Об'єднаних сил зі зброєю нелегально. 

 

Зеленський призначив нового голову Луганської облдержадміністрації

 

Президент України Володимир Зеленський призначив Сергія Гайдая головою Луганської обласної державної адміністрації (ОДА). 

 

"Призначити Гайдая Сергія Володимировича головою Луганської обласної державної адміністрації", – йдеться в указі.

Зеленський призначив нового голову Луганської облдержадміністрації

Своїм указом №766/2019 Зеленський звільнив з цієї посади Віталія Комарницького.

 

 

 

Знищенння ватажка "Ісламської держави"

Трамп підтвердив знищення ватажка ІД аль-Багдаді

Президент США Дональд Трамп підтвердив, що ватажок терористичної організації "Ісламська держава" (ІДІЛ) Абу Бакр аль-Багдаді разом з багатьма спільниками був знищений в ході операції ЗС США в сирійському Ідлібі. 

 

"Бандит, який так старався залякати інших, провів свої останні хвилини в повному страху, в повній паніці і страху, жаху від американських сил, які обрушилися на нього", – сказав Трамп, уточнивши, що Аль-Багдаді підірвав пояс смертника, намагаючись сховатися від військових США в підземному тунелі.

 

Трамп подякував Туреччині, Сирії, Іраку і РФ за допомогу в ліквідації аль-Багдаді. та зазначив, що в ході спецоперації ні один американський військовослужбовець не загинув.

 

Справа українських моряків

 

Російська Федерація може оголосити у розшук звільнених з полону українських моряків. Про це повідомив адвокат українських військових Ніколай Полозов.

 

За словами адвоката, його підзахисних можуть оголосити у розшук, якщо вони не співпрацюватимуть з російським слідством. Зокрема, українські моряки за вимогою РФ повинні з'являтися до слідчого або суду.

 

"Є дуже серйозна небезпека, що російська влада може оголосити моряків в розшук, якщо вони не будуть з'являтися за викликом слідчого або в суд", – пояснив адвокат.

 

Полозов зазначив, що звільнені з російського полону моряки залишаються у статусі обвинувачених в Росії, а справа українських моряків знаходиться на етапі ознайомлення з матеріалами стороною захисту.

 

"Я знайомлюся з письмовими матеріалами, плануємо, що в листопаді будемо знайомитися з речовими доказами. Справу не припинено, природно, будемо працювати на кінцевий результат, на те, щоб будь-які негативні наслідки захоплення моряків для них в майбутньому ніяк не відгукнулися, для того, щоб цю справу припинити в цілому", – заявив він.