Скандал з Siemens. Росія використала хитру схему для поставки турбін в Крим

24 Серпня 2017, 12:59

Російська компанія "Ростех" для поставок турбін Siemens в обхід санкцій до окупованого Криму, використовувала схему, яка залишає німецькому концерну мало шансів оскаржити її в суді. Про це в четвер, 24 серпня, повідомляє російська газета "Комерсант" з посиланням на думки низки юристів.

Як повідомляє видання, збанкрутіле ВАТ "Технопромекспорт", купивши турбіни Siemens для Тамані, потім просто перепродувало їх однойменним товариству з обмеженою відповідальністю (ТОВ), яке теж належить "Ростех". Юристи зазначають, що навіть якщо перший контракт не дозволяв ВАТ встановлювати турбіни в Криму, то спроби Siemens обмежити місце установки турбін для нового власника (ТОВ) навряд чи будуть підтримані судом.

Siemens наполягає на тому, що турбіни були переміщені в Крим всупереч волі компанії, яка спочатку продала їх для установки на станції в Тамані, але "Комерсант" з'ясував схему, яка дозволила ВАТ "Технопромекспорт" стверджувати, що турбіни для Таврійської і Балаклавській ТЕС в Криму були закуплені на вторинному ринку.

У березні 2015 року Siemens з "Силовими машинами" продало чотири газові турбіни для установки в Тамані ВАТ "Технопромекспорт" (входило в "Ростех"). Ці ж турбіни через півроку ВАТ продало за 152,4 млн євро ТОВ "Технопромекспорт", що будує дві ТЕС в Криму. У березні 2017 року ВАТ "Технопромекспорт" було визнано банкрутом.

За словами опитаних "Комерсантом" юристів, тепер Siemens буде важко довести, що ТОВ "Технопромекспорт" направило турбіни в Крим всупереч волі компанії. "Ростех" до цього вказував, що придбав модернізоване обладнання на вторинному ринку, оскільки, як зазначив юрист адвокатського бюро А2 Максим Сафіулін, формально так і було.