Скандал з атестацією танкіста “Адама”. Загороднюк призначив службове розслідування

4 Грудня 2019, 11:23

Герой України, танкіст, підполковник Євген Межевікін ("Адам") не пройшов атестацію, яку провели в його військовій частині і тепер "не відповідає займаній посаді". Про це Межевікін 3 грудня написав у Facebook, опублікувавши результати атестації.

 

"Айй літвінов мАлАдец. ОРУ. Тепер мене потрібно по атестації убирати з посади. начальник, якому місце на лаві підсудних і розгляд отриманих нагород оцінює підлеглих!
На початку 2019 підмінити не вдалось, чекали рік", – зазначив військовий.

 

Зауважимо, на момент проходження атестації Межевікін обіймав посаду заступника начальника управління підготовки однієї з військових частин ЗСУ.

 

 

Волонтер Роман Синіцин, коментуючи цю інформацію зазначив: "Ахах. Хто не в курсі, "Адам" Герой України. Один із найкращих танкістів. Скільки він російських танків, бронетехніки і живої сили з своїм екіпажем спалив на "взльоткі" ДАПа ніхто достеменно не знає. Багато. Дуже. І не тільки в ДАПі. Зараз Женю технічно зливають з ЗСУ. Рівень теоретичних знань та практичних навичок на трієчку у Євгена Межевікіна. Цікаво скільки танків спалили перевіряючі і як у них із цим рівнем".

 

Своєю чергою, міністр оборони Андрій Загороднюк призначив службове розслідування для з'ясування обставин інциденту.

 

“Ситуацію навколо Євгена Межевікіна знаю. Щойно говорив з ним по телефону. Призначаю службове розслідування, щоб з’ясувати реальний стан речей в підрозділі, де служить Євген. Після цього ухвалю відповідні рішення, які будуть оприлюднені. Це питання беру на особистий контроль”, – зазначив він у Facebook.

 

Також Загороднюк звернувся до командирів із закликом цінувати бойових побратимів та оцінювати їх якості не за формальними ознаками.

 

Як повідомлялося, у жовтні 2015 року екс-президент Петро Порошенко присвоїв Євгену Межевікіну звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

 

Екіпажі під командуванням Межевікіна виконували бойові завдання в районі Пісків, Авдіївки, Зеніта, охороняли "периметр" Донецького аеропорту.