Скандал щодо Укроборонпрому. На Банковій близько трьох тисяч людей вимагали арешту фігурантів розслідування

23 Березня 2019, 15:21

У Києві близько трьох тисяч людей прийшли в суботу, 23 березня, до Адміністрації президента з вимогою арешту фігурантів журналістського розслідування щодо розкрадання в Укроборонпромі. Про це повідомив кореспондент Тижня з місця події.

 

Мова, зокрема, про колишнього першого заступника секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олега Гладковського та його сина Ігоря, Андрія Рогозу, Віталія Жукова та інших осіб, потенційно причетних до корупції в оборонній сфері. 

 

Так, будівля АП перебувала під посиленою охороною поліції і Нацгвардії.

 

 

Своєю чергою, через кордон охорони пройшли ветерани АТО та родичі загиблих військових, щоб передати свої вимоги до АП щодо арешту фігурантів розслідування про розкрадання в оборонці.

 

 

Наголошується, що мітинг проходив мирно, без сутичок. Між тим, активісти "Нацкорпусу" закидали правоохоронців похоронними вінками.

 

Разом з тим, на початку акції протесту "#Свинарчуків Порошенка за ґрати" на Майдані незалежності, організаторами якої були представники "Національного корпусу" і "Національні дружини", були також присутні групи невідомих пенсіонерів. Згодом активісти "Нацкорпусу" затримали двох організаторів цих груп і викликали поліцію. У затриманих виявили записну книжку з прізвищами, номерами телефонів та назвами мітингів.

 

 

Водночас затримані коментарі давати відмовились. Щоправда, один з учасників невідомих протестувальників заявив журналістам, що зранку невідомі люди зібрали близько 40 людей в районі залізничного вокзалу.

 

 

"Зранку невідомі зібрали нас біля вокзалу. Приблизно 40 людей. Пообіцяли заплатити 130-150 гривень. Сказали, що наше завдання – просто постояти разом на мітингу", – повідомив він.

 

Як повідомлялося, 12 березня президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Сергія Кривоноса заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони України. Кривонос опікуватиметься питаннями переозброєння ЗСУ та інших військових формувань, питаннями військово-технічного співробітництва і питаннями взаємодії з НАТО.

 

Раніше, ввечері 6 березня, Центральна виборча комісія отримала заяву від кандидата в президенти Сергія Кривоноса про відмову від балотування. Сам Кривонос, який займає посаду заступника командувача Сил спеціальних операцій, оголосив, що вирішив зняти свою кандидатуру, оскільки вважає "не доцільним зміну Верховного головнокомандувача Збройних сил України" в умовах агресії РФ. Крім того, головний редактор Цензор.нет Юрій Бутусов зазначив, що Кривонос зняв свою кандидатуру нібито після зустрічі з Петром Порошенком, яку ініціював президент. За даними видання, найближчим часом буде рішення про призначення Кривоноса на високий державний пост.

 

Нагадаємо, журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили інформацію про те, що особи з оточення президента нібито заробляли на поставках російських запчастин до військової техніки. За інформацією, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор начебто був учасником мільйонних схем з розкрадання коштів в ОПК, зокрема, разом з іншими особами за контрабандними схемами постачав в Україну з РФ запчастини до військової техніки. Журналісти вважають, що українські підприємства ОПК у декілька разів переплачували за запчастини.

 

Президент України Петро Порошенко 26 лютого підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) на час проведення розслідування. 4 березня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського, фігуранта журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі.

 

26 лютого близько 200 активістів "Національного корпусу" приїхали в Козин Київської області до будинку Ігоря Гладковського – сина першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Обидва є фігурантами журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі. 27 лютого понад 50 активістів прийшло під будівлю державного концерну "Укроборонпром", протестуючі через розкрадання коштів в оборонній сфері.

 

27 лютого генеральний директор ДК "Укроборонпром" Павло Букін відсторонив від посад директора державного підприємства "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова" Олексія Бабіча і директора ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Сергія Філоненка відсторонили від посад. 4 березня детективи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали трьох колишніх посадовців, чинного і колишнього директорів держпідприємства ДГЗП "Спецтехноекспорт", яке входить до складу державного концерну "Укроборонпром", за підозрою в розтраті 2,225 млн дол. США. 6 березня Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту із альтернативою застави директору державного підприємства "Спецтехноекспорт" Владиславу Бельбасу. Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжні заходи колишньому директору та ще трьом колишнім службовцям підприємства "Спецтехноекспорт", причетним до розтрати 55,5 млн гривень державного підприємства. 

 

4 березня журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили нову частину розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері, у якому йдеться про те, що директор державного концерну "Укроборонпром" Павло Букін і вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський причетні до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом. Своєю чергою, Букін заперечив причетність до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом та запевнив, що деталі не закуповувалися по завищеній ціні. Натомість 5 березня Національне антикорупційне бюро України зареєструвало ще одне кримінальне провадження щодо інформації, викладеної в новому журналістському розслідування про факти корупції в державному концерні "Укроборонпром".

 

7 березня Національне антикорупційне бюро України прийшло з обшуками до колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського та його сина Ігоря, до Андрія Рогози, Віталія Жукова та інших осіб, які є фігурантами журналістського розслідування щодо розкрадань в державному концерні "Укроборонпром".

 

11 березня журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили фінальну частину розслідування щодо розкрадання в державному концерні "Укроборонпром", у якій йдеться про те, що майже всі слідчі органи були проінформовані про корупцію в оборонній сфері, однак за хабарі закривали справи. Своєю чергою, 12 березня перший заступник директора ДБР Ольга Варченко повідомила, що Державного бюро розслідувань розпочало досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами журналістів, у яких йдеться про те, що службові особи правоохоронних органів за хабар закривали справи щодо корупції в оборонній сфері. 12 березня директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що Національне антикорупційне бюро України здійснює службове розслідування за фактами можливих неправомірних дій працівників бюро, пов’язаних з фігурантами сюжету програми «Бігус.інфо». Директор НАБУ підкреслив, що Євген Шевченко, який нібито був посередником між фігурантами розслідування та представниками бюро, не є співробітником Антикорупційного бюро.

 

12 березня Ситник заявив, що НАБУ здійснює службове розслідування за фактами можливих неправомірних дій працівників бюро, пов’язаних з фігурантами сюжету програми «Бігус.інфо». Своєю чергою, 13 березня керівник САП Назар Холодницький заявив, що Національне антикорупційне бюро України незаконно приховало від САП матеріали розслідування про розкрадання в державному концерні "Укроборонпром".

 

14 березня НАБУ відсторонило на час проведення службового розслідування двох детективів, згаданих у журналістському розслідуванні BIHUS.info.

 

16 березня президент Петро Порошенко увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає аудит Укроборонпрому.