Скандал із Facebook. Таяні запросив Цукерберга до Європарламенту для пояснень

22 Березня 2018, 22:22

Засновник Facebook Марк Цукерберг запрошений до Європарламенту, щоб надати пояснення щодо ситуації з персональними даними.

 

Про це повідомив голова Європейського парламенту Антоніо Таяні після свого виступу на саміті ЄС у четвер в Брюсселі.

 

«Щоб він міг дати пояснення з приводу того, що сталося. І особливо, щоб він нам сказав, що планує зробити для запобігання використання даних, що знаходяться в розпорядженні Facebook таким чином, при якому не поважається воля користувачів», – заявив Таяні.

 

Голова Європарламенту зауважив, що запрошення було направлено 20 березня ввечері.

 

«Ми дали деякий час пану Цукербергу, щоб відповісти нам», – сказав він.

 

Відповідаючи на питання про можливу відмову Цукерберга прийняти запрошення, Таяні сказав, що це було б великою помилкою.

 

«Я думаю, для нього було б серйозною помилкою вважати, що дебати з Європейським парламентом не важливі. Все ж Європейський союз є дуже важливим, регламентованим ринком для Facebook. І я думаю, що важливо, щоб пан Цукерберг з'явився перед Європейським парламентом з метою порозумітися. І, принаймні, пояснити цю справу», – пояснив голова Європарламенту.

 

В ЄС хочуть знати, наголосив Таяні, чи не використовувалися ці дані під час президентських виборів в США і під час референдуму з Brexit у Великій Британії, щоб вплинути на наміри громадян голосувати тим або іншим чином.

 

«Якщо це так, то це було б дуже поганою новиною», – переконаний Таяні.

 

Нагадаємо, Федеральна торговельна комісія (FTC) Сполучених Штатів Америки заявилапро перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.

 

Додамо, 17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

Напередодні у Канаді почалося розслідування стосовно можливого зловживання персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica.

 

А також міністр юстиції Німеччини Катаріна Барлі запросила директора компанії Facebook Марка Цукерберга надати пояснення щодо незаконного збору даних мільйонів користувачів соцмережі британською фірмою Cambridge Analytica.