СК РФ порушив нові справи стосовно командирів підрозділів ЗСУ

1 Листопада 2016, 10:10

В Росії порушили кримінальну справу про застосування заборонених методів ведення війни проти чотирьох українських воєначальників. Про це повідомила офіційний представник СКР Світлана Петренко.

Зазначається, що командирів підрозділів українського війська підозрюють в артобстрілі мирних кварталів на Донбасі навесні цього року.

"Управлінням з розслідування злочинів, пов'язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни, ГСУ СКР встановлено імена командирів підрозділів Збройних сил України (ЗСУ), які в березні 2016 року в порушення положень міжнародних правових актів, які гарантують дотримання і захист прав мирного населення, виробляли артилерійські обстріли об'єктів цивільної інфраструктури та населення на південному сході України ", – сказала Петренко.

За її словами, у зв'язку з цим, порушено кримінальні справи за ч.1 ст.356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни) стосовно командира 72-ї окремої механізованої бригади ЗСУ полковника Андрія Соколова, командира 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ полковника Владислава Клочкова, командира 30-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України полковника Віталія Якубова, командира 1-го батальйону 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ підполковника Михайла Прокопіва, а також інших невстановлених осіб зазначених підрозділів.

Раніше повідомлялося, Слідчий комітет Росії порушив кримінальні справи проти шести офіцерів української армії за ч. 1 ст. 356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни) через начебто обстріли мирного населення на південному сході України.

У Генеральному штабі ЗС України заявили, Росія вкотре підтвердила акт своєї агресії проти України після того, як Слідчий комітет РФ заявив про порушення справи проти українських офіцерів за нібито обстріли населення на окупованих російськими військами районах Донбасу.

Нагадаємо, раніше Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу проти міністра оборони України Степана Полторака, начальника Генерального штабу Міністерства оборони Віктора Муженко, колишнього командира Сухопутних військ ЗСУ Анатолія Пушнякова, чинного командира Сухопутних військ ЗСУ Сергія Попка, командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова за ознаками злочину, передбаченого ст. 356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни). Згодом проти цих самих посадовців СК РФ відкрив справу за фактом "геноциду національної групи російськомовних осіб, в тому числі малолітніх, які проживають в "ДНР".

Також СК  РФ повідомив про розслідування кримінальної справи про причетність керівництва Збройних сил України до викрадення на території України росіян для обміну на полонених.

Крім того, Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно українського силовика, який нібито заохочував підлітків для вчинення диверсій у Донбасі.