СК РФ оголосив Ходорковского у федеральний розшук – джерело

8 Грудня 2015, 08:31

Правоохоронні органи РФ організували федеральний розшук екс-глави НК "ЮКОС" Міхаїла Ходорковского, якому заочно оголосили звинувачення у справі про вбивство мера Нєфтєюганска Владіміра Пєтухова. Про це повідомило інформоване джерело.

За його даними, подальшими кроками СК РФ може бути оголошення Ходорковского в міжнародний розшук і клопотання про його заочний арешт.

У свою чергу прес-секретар екс-глави "ЮКОСА" Кюллі Піспанен повідомила, що адреса Ходорковского слідчим відома. "Він є і на сторінці "Открытой Росии", – уточнила вона.

Вона також повідомила, що після виклику в СК РФ батька бізнесмена – Боріса Ходорковского – ніяких інших дій з боку слідства не робилося.

Нагадаємо, Ходорковского заарештували 25 жовтня 2003 року за звинуваченням у розкраданні й несплаті податків. У 2005 році він був визнаний винним у шахрайстві та інших злочинах. З урахуванням двох кримінальних справ і наступних оскаржень вироків загальний термін ув'язнення, призначений судом, склав 10 років і 10 місяців.

12 листопада 2013 Ходорковскій, не визнаючи своєї провини, направив президенту РФ Владіміру Путіну прохання про помилування у зв'язку із сімейними обставинами. 20 грудня 2013 Путін підписав указ про помилування, і Ходорковскій незабаром вийшов на свободу і покинув територію Росії.

Про відновлення розслідування кримінальної справи про вбивство мера Нєфтєюганска повідомив 30 червня офіційний представник СКР Владімір Маркін. Він зазначив, що сталося це у зв'язку з новими обставинами, які "стали відомі слідству завдяки отриманій оперативній інформації". При цьому Маркін додав, що замовником резонансного вбивства, а також "низки інших особливо тяжких злочинів" міг виступати Ходорковскій.

Мер Нєфтєюганска Пєтухов був застрелений 26 червня 1998 по дорозі на роботу. ЮКОС тоді був містотворчим підприємством і у мера нібито виник конфлікт з компанією через несплату податків до місцевого бюджету. Мер зажадав порушити проти компанії кримінальну справу. За організацію вбивства Пєтухова був довічно засуджений екс-керівник відділу служби безпеки ЮКОСа Алєксєй Пічугін.

Як повідомлялося, Міхаїла Ходорковского викликали на допит у якості обвинуваченого.