СК РФ офіційно зняв обвинувачення у “заборонених методах війни” із українського “карателя” Литвинова

3 Грудня 2015, 12:39

У Головному слідчому управлінні Слідчого комітету Російської Федерації завершено розслідування кримінальної справи відносно жителя Станично-Луганського району України Сергія Литвинова, який звинувачується в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 162 КК РФ (розбій). Про це повідомив сайт СК РФ.

Українця звинуватили в тому, що влітку 2014 року в одному з населених пунктів Станично-Луганського району Луганської області України він «за попередньою змовою з двома представниками силових структур України, які проводять так звану «антитерористичну» операцію на південному сході України, скоїв розбійний напад з автоматом Калашникова на громадянина Російської Федерації. Нападники викрали два автомобілі, що належали потерпілому, і заподіяли йому тілесні ушкодження».

Саме за цією статтею провадження направлено для затвердження обвинувального висновку та подальшої передачі до суду.

Крім того, Литвинову приписували вбивства мирних жителів, зґвалтування та застосування заборонених засобів ведення війни.

«У результаті проведеного розслідування встановлено, що вказані Литвиновим в якості ймовірних жертв і потерпілих від злочинів особи на території Луганської області України не зареєстровані і ніколи не проживали. Тіла загиблих осіб, про які повідомив Литвинов, в морги Луганській області не доставлялися та експертами недосліджувалися. На службу у збройні сили та інші військові формування України він не призивався. У кримінальній справі також допитано ряд свідків – жителів населених пунктів, які вказав Литвинов в якості місць скоєних злочинів. Вони пояснили, що ніхто з місцевого населення не пропадав, які-небудь вбивства представниками силових структур України не здійснювалися», – розповіли в Слідкомі.

За версією Слідкому, експертизи встановили, що Литвинов не страждає психічними захворюваннями.

«Психофізіологічні реакції Литвинова свідчать про те, що в бойових діях у складі батальйону «Дніпро» і зачистках населених пунктів на території України він участі не брав, вбивств мирних жителів не здійснював,» – йдеться в повідомленні.

Разом з тим Слідком стверджує, що психофізіологічні реакції Литвинова в ході цього дослідження свідчать про те, що він «підтримував побутові контакти з представниками силових структур України, отримував у них форму, передавав їм відомості про громадян Російської Федерації, що мають удома та автотранспорт в Станично-Луганському районі України».

З урахуванням встановлених обставин кримінальну справу про вчинення Литвиновим вбивств і застосуванні у збройному конфлікті заборонених засобів і методів ведення війни припинено у відповідній частині, а кримінальну справу про вчинення ним розбійного нападу направлено для затвердження обвинувального висновку та подальшої передачі до суду.

Як повідомлялося, Сергій Литвинов перебуває під вартою за рішенням Ростовського обласного суду після того, як адвокати "розвалили" звинувачення проти нього у масових вбивствах, зґвалтуваннях та заборонених методах ведення війни. Справа про "розбій" залишилася, хоч адвокати через українського консула подали запит і в результаті з’ясували, що «викрадені» авто не належать потерпілому. Транспортний засіб за першими номерами, зазначеними в протоколах, зняли з обліку кілька років тому. Другий автомобіль зареєстрований на іншу людину. До того ж, один із транспортних засобів (адвокати не уточнюють, який саме) перебуває в угоні. 

Зазначимо, за даними МВС, Сергій Литвинов не є військовослужбовцем.