Сюжет каналу Euronews про Крим без згадки про окупацію спровокував реакцію ЄС — Точицький

24 Січня 2018, 21:29

Голова Представництва України при ЄС Микола Точицький вислови стурбованість через сюжет телеканалу Euronews про кримських дітей.

 

«Я більш ніж стурбований, щоб не сказати шокований, сюжетом Euronews… Я дійсно сподіваюсь, що вищезгаданий випуск новин Euronews є жахливою редакторською помилкою і не зроблений з метою грати на користь російській пропаганді. Було б великою помилкою дозволити Росії використати провідний європейський телевізійний канал Euronews як платформу для поширення своєї пропаганди у ЄС та за його межами», – йдеться у заяві посла.

 

У Представництві України при ЄС зауважують, що Росія продовжує безпрецедентну мілітаризацію окупованого Криму.

 

«За таких обставин я запитую, наскільки можна було знизити журналістські стандарти, якщо Euronews, який називає себе джерелом «незалежних, об’єктивних та надійних новин для європейців», транслює досить «позитивний» сюжет, де армія окупантів навчає дітей, як поводитися зі зброєю, навіть не згадуючи незаконну окупацію Росією суверенної української території. Цей сюжет вже спровокував реакцію держав-членів ЄС», – зазначив Точицький.

 

Нагадаємо, 23 січня європейський цілодобовий інформаційний телеканал Euronews оприлюднив сюжет про військові навчання для дітей в окупованому Криму без згадати про анексію півострова РФ. У сюжеті Euronews ідеться про навчання, організовані 68-м інженерним полком російської армії для школярів Криму віком до 12 років. Військові навчають дітей встановлювати і знешкоджувати наземні міни, розповідають про саморобні вибухові пристрої, пояси смертників та замасковані бомби. Підполковник армії Росії Євген Мусієнко пояснює, що школярів також заохочують у майбутньому вступати в інженерні війська. У сюжеті наводяться коментарі школярів з Євпаторії, які схвально відгукуються про навчання.

 

Наприкінці сюжету журналісти Euronews дали слово місцевій жительці, яка наголошує на необхідності таких занять, бо «діти повинні знати, як захистити себе». «Ми повинні виховувати дітей патріотами», – говорить вона.

 

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс назвав сюжет "промиванням мізків". "Жодного слова про незаконну анексію Криму", – написав дипломат у своєму Twitter.