У Верховній Раді України внесли законопроект, за яким передбачено 50% україномовного контенту для друкованих засобів масової інформації. Про це повідомила голова Комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар в інтерв'ю виданню Ліга.net.
На запитання, чи варто очікувати подібного закону для друкованих та інтернет-ЗМІ, Сюмар відповіла, що це навіть не розглядається, держава це не має регулювати.
"Різниця у тому, що телебачення працює на державному частотному ресурсі. Держава має право регулювати те, для чого дає свій ресурс – це європейський підхід. Але якщо говорити не про інтернет-ЗМІ, а про пресу, то у нас є законопроект, який передбачає 50% україномовного Контенту для друкованих засобів масової інформації", – сказала Сюмар.
Вона зазначила, що є прихильницею того, щоб держава пішла шляхом стимулювання, а не директив та щоб держава зробила податкові пільги або пільги з поширення для тих, хто дотримується цієї квоти.
"Але тут ми ще будемо думати, як краще прописати, оскільки норми цього проекту переплітаються і з нормами мовних законів і з нормами законопроектів від Кабміну, які зараз на розгляді в комітеті з питань інформполітики, які стосуються друкованих ЗМІ", – уточнила Сюмар.
Нагадаємо, 16 травня Верховна Рада прийняла законопроект 2987 про доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення пунктом про заборону виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки. Відповідне рішення підтримали 238 депутатів.
23 травня Верховна Рада прийняла законопроект №5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», який встановлює квоти на українську мову в телеефірі: 75% на загальнонаціональних і регіональних каналах та 60% на місцевих.