“Сіньцзянські папери”. У Китаї стався витік документів, які доводять причетність лідерів країни до репресій проти уйгурів

Світ
30 Листопада 2021, 19:20
Нещодавно стався витік секретних документів, які доводять зв'язок лідерів Комуністичної партії Китаю, зокрема голову КНР Сі Цзіньпіна, з репресіями держави проти уйгурських мусульман. Про це повідомляє ВВС.

Документи називають "Сіньцзянськими паперами" на честь регіону, де мешкає більшість уйгурів Китаю. Вони демонструють дії лідерів Комуністичної партії Китаю (КПК), зокрема президента країни та прем'єр-міністрв Лі Кецян, які закликають до заходів, які призведуть до примусового інтернування, масової стерилізації, примусової асиміляції, "перевиховання" та примусу затриманих уйгурів до роботи на фабриках.

Деякі документи були вже злиті до цього, але останній витік містить раніше невідому інформацію.

Читайте також: "Били та приковували чоловіків, жінок та дітей". Китайський детектив у вигнанні розповів про масштаби тортур проти уйгурів

Документи було передано до Уйгурського трибуналу – незалежного народного суду у Великій Британії – ще у вересні, але раніше не публікувалися повністю.

У звіті про документи доктор Зенц сказав, що згідно аналізу, зв'язки між заявами вищих урядових діячів і подальшою політикою, яка була реалізована проти уйгурів, була "набагато більш обширною, детальною і значною, ніж вважалося раніше".

Китай зазнав масового міжнародного тиску через звинувачення в порушенні прав людини в Сіньцзяні. Помітний зрушення в підході Китаю до регіону можна простежити до двох жорстоких нападів на пішоходів і пасажирів у Пекіні в 2013 році і в місті Куньмін в 2014 році, за які Китай звинувачує уйгурських ісламістів і сепаратистів.

Читайте також:  Прихована сила китайської пропаганди

Його відповіддю, починаючи з 2016 року, було будівництво так званих таборів «перевиховання» для уйгурів та інших мусульман, а також напади на жителів Сіньцзяну, які, як вважають, демонстрували будь-яку поведінку, яка розглядалася як ознака ненадійності.

За оцінками Державного департаменту США, до 2017 року до 2 мільйонів уйгурів та інших етнічних меншин були утримувані в таборах для інтернованих у Сіньцзяні.

Китай у свою чергу заявляє, що табори спрямовані на боротьбу з тероризмом та сепаратизмом, і неодноразово заперечуває усі звинувачення у порушеннях прав людини регіон.