Сім законопроектів про Brexit. Королева Британії окреслила пріоритети на 2020 рік

19 Грудня 2019, 14:57

Королева Великої Британії Єлизавети ІІ у своїй промові 19 грудня окреслила порядок денний новообраного парламенту на 2020 рік. До нього увійшли сім законопроектів щодо Brexit. Про це повідомляє ВВС

 

Документи стосуються торгівлі, сільського господарства, рибальства, імміграції, фінансових послуг та міжнародного приватного права. 

 

У своїй промові, написаній урядом, королева зазначила, що "пріоритетом уряду є проведення Brexit до 31 січня, але міністри також мають амбітну програму внутрішніх реформ, яка відповідає пріоритетам людей". 

 

Зокрема, вона повідомила, що в законодавстві закріплять зобов'язання щодо додаткового фінансування медичної служби у розмірі 33,9 млрд на рік.

 

Також королева анонсувала створення Королівської комісії для підвищення "ефективності та результативності" процесу кримінального правосуддя.

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією.

 

19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року. Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. 

 

22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів. 25 жовтня прем'єр оголосив, що планує провести вибори 12 грудня – перші грудневі вибори з 1923 року.

 

28 жовтня лідери країн ЄС погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня. Джонсон формально погодився на запропоноване ЄС відтермінування дати виходу країни з блоку до 31 січня 2020 року (Джонсон неодноразово заявляв, що Британія покине ЄС 31 жовтня – з угодою з ЄС, або без неї – Ред.).

 

На виборах 12 грудня Консервативна партія під керівництвом Джонсона отримала монобільшість: за консерваторів проголосували 43,6% британців.