Сім українських вишів потрапили до сотні найкращих у Східній Європі та Центральній Азії

21 Жовтня 2015, 14:14

Серед вищих навчальних закладів України тільки НТУУ «Київський політехнічний інститут» аоказав прогрес за рік, що минув. Про це свідчать результати нового рейтингу QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia (Країни Європи, що розвиваються та Центральної Азії) від британської компанії Quacquarelli Symonds, яка займається вивчення ситуації на світовому ринку освіти з 1990 року.

Лідером серед українських вишів у рейтингу залишився КНУ імені Тараса Шевченка, який посів 39 мвсце. Водночас у минулорічному пілотному випуску рейтингу для університетів країн Східної Європи та Центральної Азії КНУ посідав 35 місце.

У цьогорічному рейтингу другим серед українських вишів став НТУУ «КПІ» – 48 місце (торік університет був на 51-60 позиції). НТУУ єдиний з вишів України покращив місце у рейтингу.

Також до сотні від України увійшли: ХНУ ім. Каразіна – 55 місце, Сумський державний університет – 89 місце, НТУУ «Харківський політехнічний інститут» – 93 місце, НУ «Львівська політехніка» – 96 місце та Донецький національний університет – 98 місце.

Місця між 141 та 150 поділили Національні авіаційний університет (НАУ) та гірничий університет (НГУ).

Загалом до переліку потрапили університети з 20 держав. Україна посіла шосте місце у «заліку країн». Першою стала Росія, чиїх університетів у списку зі 150 – аж 48. На другому місці Туреччина – 16 вишів, Казахстан – 14, Польща – 12, Чехія – 10.

Перша трійка університетів Східної Європи та Центральної Азії виглядає так: МДУ ім. Ломоносова, Новосібірскій державний університет, Карлів університет Праги.

Оцінка кожного університету у рейтингу складається з таких параметрів: 1) опитування академічної спільноти зі всього світу (30%); 2) опитування працедавців (понад 44тис. респондентів) (20%); 3) Співвідношення викладач/студент (15%); 4) перегляди у Scopus (10%); 5) рейтинг у Webometrics (10%); 6) цитування за Scopus (5%); 8) Кількість PhD (5%); 7) частка іноземних студентів та викладачів від загалу (2,5%+2,5%).

Як повідомлялося, більшість українських вишів утратили позиції у загальносвітовому рейтингу QS.