Автор вказує, що, за словами начальника Генштабу Збройних сил республіки, першого заступника міністра оборони Віктара Гулевіча, в основі російсько-білоруських навчань "Запад-2021", які мають відбутися у вересні, лежить сценарій агресії проти Союзної держави. Це створення кризової ситуації, пов’язаної зі "зростанням активної діяльності незаконних збройних формувань, сепаратистських і міжнародних терористичних організацій, що мають зовнішню підтримку". Кількість учасників стратегічних навчань "Запад-2021" на території Білорусії становитиме близько 12,8 тис. солдатів, серед них будуть 2,5 тис. військовослужбовців з Росії та до 50 – з Казахстану.
За словами Гулевіча, для відпрацювання завдань навчань на території Білорусі буде залучено 230-й загальновійськовий полігон "Обуз-Лєсновський", 174-й навчальний полігон ВВС і військ ППО "Домановський", 210-й авіаційний полігон "Ружанський" і полігон "Брестський".
Читайте також: Анн-Марі Ґуссар про події на литовсько-білоруському кордоні: “ Ми маємо справу з терористичною державою”
"Маленька переможна війна" – мабуть, єдиний прийом, який Лукашенка не використав, щоб згуртувати навколо своєї персони бунтівний народ. Згадуючи ситуацію з мертвим мігрантом, білоруські аналітики не виключають, що під час навчань "Запад-2021" може бути спровоковано якийсь інцидент на західному кордоні. Та сама "стрілянина невідомо куди" може "випадково" зачепити якогось прикордонника: чи з білоруської, чи з литовської сторони – неважливо. Це можна було б оголосити актом агресії Заходу проти як завжди мирної Білорусі", – пише Сяргей Пульша.
На думку автора, розпочинати такий конфлікт самостійно Лукашенка не наважиться, але факт присутності в Білорусі російської армії, яка прибула на навчання, може зняти психологічний бар’єр. "Лукашенка вже заявляв, що в рамках Союзної держави Росія повинна захистити Білорусь від зовнішніх агресорів. Щоправда, у відповідь на це прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков повідомив, що Кремль не отримував звернень від Білорусі про можливість розмістити на її території російські війська й узагалі такі питання абияк не вирішують", – зауважив журналіст.
Більше читайте у новому номері "Українського тижня".