Швеція ще не вирішила, чи бойкотуватиме Євро-2012 в Україні

8 Травня 2012, 01:09

За словами пана Більдта, Швеція ще не вирішила, чи приєднається до бойкоту Євро-2012, до якого закликають європейські політики у зв'язку зі справою екс-прем'єра Юлії Тимошенко, однак ситуація з українським правосуддям Швеції дуже не подобається. «Ми ще не ухвалили рішення, чи дозволяти міністрам туди (в Україну – ред.) їхати… Звичайно, слід поглянути, яка там ситуація. Але загалом ми проти таких дій України», – заявив Більдт.

На думку глави МЗС Швеції, Україна зараз знаходиться між демократією та авторитаризмом, проте рухається в бік останнього. «За минулі 20 років вона (Україна) рухалася то в одному напрямку, то в іншому, але особливо протягом минулого року вона йшла в неправильному, авторитарному напрямку », – зазначив Більдт. На думку шведського міністра, основною проблемою України є Москва, з якою Київ має глибокі розбіжності щодо ціни на газ. «Президент Янукович каже, що вирішення цих проблем (із нафтою і газом – ред.) – його головний пріоритет. Водночас, вони почали спалювати мости з Брюсселем. Але такі рішення ухвалює він. Він чинить дедалі нерозумніше. Він міг би доволі легко відновити мости з Брюсселем і досягти поступу в європейському питанні», – сказав Більдт.

Нагадаємо, на початку травня прем'єр-міністр Швеції Фредрік Рейнфельдт заявив, що не приїде в Україну ні на один матч своєї збірної в рамках фінальної частини чемпіонату Європи з футболу через «політичні події» в Україні.

Як повідомлялось, Німеччина, Австрія та  Іспанія  висловили намір бойкотувати Євро-2012