Як повідомив Цельвеґер, йдеться про суми, заблоковані за розпорядженням швейцарської влади та прокуратури. Так, за розпорядженням уряду було заблоковано 55 млн євро. Згодом прокуратура додала до цієї суми ще 82 млн євро.
Проти українців, які опинились у "чорному списку" Швейцарії, нині розслідується сім кримінальних справ, пише інформаційне агентство AFP. Екс-президент Янукович та його соратники підозрюються у відмиванні грошей. Цельвеґер наголосив, що з огляду на ту ситуацію, яка склалась в Україні, а саме – "хронічну корупцію", швейцарські банки зараз дуже обережно приймають українські вклади.
Представник швейцарського міністерства закордонних справ нагадав, що рішення про замороження активів Януковича і його поплічників було ухвалене ще 26 лютого. Він звернув увагу на те, що вперше блокування рахунків відбулось так швидко. За словами Цельвеґера, така квапливість необхідна для того, аби зберегти інформацію для слідства та власне гроші, аби повернути їх народу, в якого вони були вкрадені.
Він наголосив, що "Швейцарія має достатньо досвіду замороження активів диктаторів та повернення їх в країни походження". За його словами, за останню чверть століття швейцарська влада повернула Нігерії, Перу, Гаїті та іншим країнам загалом від чотирьох до п'яти мільярдів швецарських франків. У наявних кримінальних справах щодо українців застосовуються саме ці механізми.
Нагадаємо, раніше голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що правоохоронці заарештували 25 рахунків Сергія Курченка, 11 рахунків Віктора Януковича в Україні, 9 рахунків екс-глави МВС Віталія Захарченка, 13 рахунків екс-глави СБУ Якименка.