Швейцарське кіно у Києві та авторські читання у Львові. Найважливіші культурні події тижня

Культура
1 Липня 2019, 17:46

1 липня в Одесі та Миколаєві пройде відкриття IX театрального фестивалю "Молоко", який щорічно в одному театральному просторі збирає резонансні драматичні вистави зі всієї України.

 

"Основна мета фестивалю – практично сприяти розвитку сучасного театру в Україні", – говорить генеральний директор фестивалю Михайло Журавель.

 

 

Так, цьогоріч у рамках "Молока" свої вистави покажуть Херсонський академічний театр ім. Миколи Куліша, Чернівецький молодіжний драматичний театр, Дніпровський драматичний молодіжний театр "Віримо!", Івано-Франківський національний академічний театр ім. Івана Франка, Миколаївський академічний художній  драматичний театр, Харківський "Театр 19" та ін.

 

Читайте такожМистецтво дозвілля. Як театральні вистави виходять із затемненого простору на білий світ

 

Крім того,  на фестивалі також діятиме літературна сцена, на якій виступлять Юрко Позаяк, Андрій Курейчик, Руслан Горовий, Іларіон Павлюк та інші.

 

Фестиваль триватиме до 5 липня.

 

4 липня у Києві в кінотеатрі "Жовтень" стартує III фестиваль "Тиждень швейцарського кіно", який зібрав у своїй програмі найактуальніші художні фільми Швейцарії останніх років.

 

Фільмом-відкриттям фестивалю стане стрічка Даріо і Мірко Бішофбергерів "Мрія Катріни", у якій головна героїня хоче мати дітей, але її чоловік гине в автокатастрофі, та завдяки пересадці голови він повертається іншою людиною.

 

 

 

Окрім цього, у програмі "Тижня швейцарського кіно" ще три картини:

 

  • Швейцарсько-німецька драма "Невинний" Сімона Жакме, яка  була вперше показана у рамках конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Сан-Себастьяні, де претендувала на Гран-прі. У центрі уваги фільму – віддана родині, ревним християнам-традиціоналістам, і своїй дослідницькій роботі дівчина Рут. Однак минуле раптово нагадує про себе, коли у житті героїні з’являється колишній коханець, ставлячи під сумнів її почуття, спосіб життя, а згодом і віру.
  • Швейцарсько-італійська драма "Щасливий Лазар" Аліче Рорвахер, свого чаcу була відзначена премією за найкращий сценарій Каннського кінофестивалю. У крихітному італійському селі час зупинився в буквальному сенсі слова. Місцеві жителі належать маркізі, яка нещадно використовує їх працю. Все змінюється в один з візитів сім’ї патронів у село.
  • Драма "За вітром" із зіркою французького кіно Мелані Тьєррі у головній ролі, удостоєна премії Variety Piazza Grande Award міжнародного кінофестивалю у Локарно. У фільмі розповідається історія молодої пари, яка тікає від суєти у віддалений альпійський куточок. Але їх щасливе та розмірене життя порушує інженер, який приїхав для установки вітряної турбіни.

Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

Фестиваль триватиме до 7 липня.

 

4 липня у Києві у Центрі сучасного мистецтва М17 відкриється міжнародний мультиекспозиційний виставковий проект "Велике коло", який представить незалежні художні об’єднання та проекти безпредметного мистецтва з усього світу.

 

 

Організатори нагадують, що на межі ХХ-ХХІ сторіччя виник цілий  рух незалежних художніх проектів та угруповань у сфері безпредметного мистецтва: на початку 90-х років – "Живописний заповідник" у Києві, наприкінці 90-х – CCNOA в Брюсселі та PS Projectspace в Амстердамі. Друга хвиля художніх об’єднань з’являється на межі першого і другого десятиріччя 2000-х: SNO Contemporary Art Projects в Сіднеї, IS-projects у Лейдені, Saturation Point в Лондоні, ParisCONCRET в Парижі, у 2013 році в Пон-де-Кле (Франція) започатковують бієнале безпредметного мистецтва, у 2017 році e9a project space у Фрайбурзі, West Projects у Сіднеї, а в Києві засновується мистецька організація – Kno Kyiv Non Objective.

 

Читайте такожШенґ Шеєн: "Доля архівів авангардистів складніша, ніж їхніх картин"

 

"Проект "Велике Коло" об’єднує ці художні ініціативи та надає змогу на власні очі побачити сучасне безпредметне мистецтво, побачити, як розвинулися та трансформувалися ідеї художників-авангардистів ХХ сторіччя в роботах сучасних митців з різних країн світу", – йдеться в описі події.

 

Відтак, упродовж усього літа роботи сучасних художників представлять наступні проекти: Kno Kyiv Non Objective, Київ, Україна; Reflex Wall, Тувумба, Австралія; CCNOA, Брюссель, Бельгія; West Projects, Сідней, Австралія; D.A.C., Ніцца, Франція; Biennale Internationale d’Art Non Objectif, Пон-де-Кле, Франція; e9a, Фрайбург, Німеччина; Saturation Point, Лондон, Велика Британія; Teksas, Грестед, Данія; divisible, Дейтон, Огайо, США.

 

Виставковий проект діятиме до 8 вересня.

 

5 липня у Львові розпочинається V Найбільший центральноєвропейський літературний фестиваль "Місяць авторських читань 2019". Цьогоріч почесними гостями фестивалю стануть письменники з Румунії.

 

"Що ми насправді знаємо про сучасну румунську культуру? Взагалі: що ми знаємо про Румунію, окрім графа Дракули? Місяць авторських читань у Львові – це добра нагода пірнути у мандрівку європейськими культурами, не виїжджаючи з міста", – підкреслюють організатори.

 

Крім того, в "Авторських читаннях" візьмуть участи літератори з з Чехії, Словаччини, Польщі та України. Відтак, фестивальні події одночасно проходитимуть у Брно, Кошіце, Остраві, Вроцлаві та Львові.

 

 

Як зазначається, головна програма пропонує щодня два авторські читання: почесного гостя і представника домашньої лінії. У кожному місті протягом місяця виступає шістдесят два письменники і письменниці. Загалом відбувається понад три сотні авторських читань, а також інші супровідні події.

 

Читайте такожДжекс Томас: "Книжки мають відображати суспільства, культури та країни, у яких і для яких вони написані"

 

Фестиваль триватиме до 4 серпня.