Швейцарська поліція провела нову серію арештів чиновників ФІФА

3 Грудня 2015, 09:49

Уранці в четвер у Швейцарії відбулася нова серія арештів у справі про корупцію в Міжнародній федерації футболу (ФІФА). Про це інформує The New York Times з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

Повідомляється, що більше десяти осіб були заарештовані. Частина з них були затримані в тому ж готелі Baur Au Lac в Цюріху, де у травні цього року швейцарська поліція заарештувала низку високопоставлених чиновників ФІФА.

За інформацією джерела NYT, серед затриманих – президент Конфедерації футболу Північної і Центральної Америки і країн Карибського басейну (КОНКАКАФ) Альфредо Хавіт. Також був заарештований глава Південноамериканської конфедерації футболу (КОНМЕБОЛ) Хуан Анхель Напоут.

Поліція підозрює діючих і колишніх чиновників ФІФА у відмиванні грошей і шахрайстві. Очікується, що Мін'юст США пред'явить звинувачення вже в четвер вранці.

При цьому, зазначає видання, серед чиновників, затриманих у четвер, немає Йозефа Блаттера.

Нагадаємо, у травні в Цюриху через підозру у корупції заарештували низку посадовців ФІФА. Основою для розслідування став запит американського ФБР, в якому йшлося про «нестримну, системну і глибоко укорінену» корупцію в футбольній організації.

У вересні голова організації Блаттер знову опинився в центрі корупційного скандалу: за зниженою ціною продав право на трансляцію ЧС 2010 та 2014 років, заробивши на цьому £11 млн. У жовтні 2015 року Блаттера відсторонили. Прокуратура Швейцарії проводить розслідування щодо Блаттера за підозрою в розкраданні і злочинній недбалості. Тим часом, Блаттер відмовився залишати пост президента ФІФА попри кримінальне провадження.