Швейцарія готова стати посередником між Україною і ЄС щодо лікування Тимошенко

6 Травня 2012, 13:46

"Якщо Європейський союз, Німеччина і Україна цього хочуть, ми готові взяти на себе посередницьку роль і, з іншого боку, – допомогти", – наголосив Буркхальтер.

Він визнав, що Берн підтримує контакти з Києвом щодо справи Тимошенко.

Буркхальтер висловив сумнів у тому, що "через справу Тимошенко варто бойкотувати чемпіонат Європи з футболу, який стартує в наступному місяці в Польщі і Україні".

"Не думаю, що загрози бойкоту допоможуть у цій ситуації", – сказав він, відзначивши, що представник швейцарського уряду поїде на Євро-2012, як і було заплановано.

Як повідомлялось, у Європі, включаючи Німеччину, в останні дні неодноразово звучали заклики бойкотувати Євро-2012 в Україні. В уряді ФРН дали зрозуміти, що канцлер Ангела Меркель може відмовитися від відвідин України під час чемпіонату залежно від подальшої долі екс-прем'єра Юлії Тимошенко. 3 березня пропозицію прийняти колишнього українського прем'єра на лікування висловив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.

Нагадаємо, парламентська група Швейцарія-Україна попросила свій уряд запропонувати українській владі лікувати Юлію Тимошенко в Швейцарії.

4 травня Тимошенко дала згоду проходити лікування у центральній клінічній лікарні "Укрзалізниці" у Харкові, куди її перевезуть, 8 травня.

Читайте також: Жорстокість Януковича з Тимошенко символізує гниле правління, яке Європа більше не може ігнорувати