Шведські ЗМІ попросили ООН втрутитись у ситуацію в Туреччині, назвавши її в’язницею для журналістів

23 Листопада 2016, 12:52

Представники найбільших шведських ЗМІ написали відкритого листа з вимогою зупинити переслідування журналістів в Туреччині. Підписи під документом поставили керівники шведських телеканалів, радіостанцій, друкованих ЗМІ та галузевих асоціацій.

У листі автори зазначають, що після спроби перевороту 15 липня в Туреччині були закриті 170 ЗМІ, 144 журналісти були заарештовані. Турецький представник «Репортерів без кордонів» постав перед судом за звинуваченням у тероризмі. У зв'язку з цим Туреччину в листі називають найбільшою в світі в'язницею для журналістів.

Керівництво шведських ЗМІ звернулося до міністра закордонних справ країни Марго Вальстрьом з проханням направити до Туреччини уповноваженого від ООН для забезпечення безпеки журналістів. Вальстрьом також пообіцяла підняти питання про журналістів в Туреччині на Раді безпеки ООН.

Крім того, у листі йдеться про необхідність підтримати на урядовому рівні незалежні ЗМІ в Туреччині. На ці цілі в рамках раніше прийнятої стратегії «Робота Швеції по перетворенням в Східній Європі, на заході Балканського півострова і в Туреччині» передбачається виділити 610 мільйонів крон (понад 66 мільйонів доларів).

Раніше повідомлялось, що керівники двох найбільших фракцій Європейського парламенту закликали Євросоюз призупинити переговори з Туреччиною щодо членства у ЄС.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. Під арештом залишаються понад 35 тис. осіб, стосовно ще 82 тис. осіб ведеться слідство. Крім того, 4 тис. осіб перебувають у розшуку.