Шульц і Порошенко поговорили про вплив Brexit на введення безвізового режиму для України

27 Червня 2016, 20:22

У Брюсселі відбулася зустріч президента України Петра Порошенка із Президентом Європейського Парламенту Мартіном Шульцем. Про це інформує прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, лідери обмінялися думками стосовно результатів референдуму у Великій Британії щодо членства в Євросоюзі та його можливих наслідків для подальшого розвитку відносин між Україною і ЄС.

Глава держави висловив сподівання, що нинішні внутрішні складнощі не призведуть до зосередження Європейського Союзу виключно на власних проблемах, а стануть стимулом для пошуку нових успішних євроінтеграційних проектів, яким могла б стати Україна.

Шульц запевнив, що внутрішні процедури, пов’язані з виходом Великої Британії з ЄС, не вплинуть на готовність Європарламенту щодо запровадження безвізового режиму для громадян України.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.

Тим часом, станом на 27 червня, понад 3 мільйони незгодних із Brexit жителів Великої Британії підписали петицію про проведення повторного референдуму з питання про вихід країни з Євросоюзу. Проте Девід Кемерон назвав малоймовірною можливість проведення нового референдуму.