Штурмовики 3-ої ОШБр розповідають про штурми ворожих позицій на Бахмутському напрямку — відео

11 Вересня 2023, 14:04

Герої нового матеріалу проєкту «Український Свідок» — командири 3-ої окремої штурмової бригади з позивними Макар та Натс. Вони воюють на Бахмутському напрямку. Натс командує взводом, а Макар — штурмовою групою. Хлопці розповіли, як відбуваються штурми посадок на Бахмутському напрямку. «Ви можете бачити красиву картинку на відео зі штурмами 3 ОШБр, — розповідає Макар. — Але в реальності все інакше: кожен штурм — це кілька «трьохсотих» (поранених). Іноді, на жаль, бувають і «двохсоті» (вбиті). За штурм кожної посадки ми платимо дуже високу ціну».

Командири поділились власними архівними відео зачистки місцевості від окупантів. Це події травня поточного року: бійці саме цього батальйону розпочинали контрнаступ ЗСУ.

Макар та Натс мають неабиякий командирський досвід, тож розказали, з кого виходять хороші штурмовики, а через кого підрозділ матиме неприємності. «Той, хто не має бажання штурмувати, — це баласт, — розповідає Натс. — Через нього може загинути вся група і всю операцію буде зірвано. І втрати, які зазнає підрозділ, виявляться марними».

Читайте також: Том Купер: «Повітряним силам ЗСУ досі критично бракує західних систем ППО»

Починаючи з червня 2023 року, на Бахмутському напрямку 3-ій ОШБр протистоять дуже мотивовані бійці. «Я не знаю чим вони мотивовані, — каже Натс. — Але знаю, що все це добровольці. Наприклад, петербурзький полк. Вони навчені, укомплектовані та вгризаються у кожну посадку».

Бійці кажуть, що під Бахмут росіяни кидають найкращі підрозділи. І намагаються брати позиції не кількістю, як це було взимку, а якістю.

Певна річ, висока інтенсивність боїв на цьому напрямку втомлює бійців. Але вони мають власну мотивацію продовжувати воювати. «Це вже не тільки про захист Батьківщини, — каже Макар. — Ми втратили багато близьких людей на цій війні. Ми не можемо допустити, щоб їхня смерть була марною. Є фактор помсти, за цих людей варто мститися».


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.