«Найбільший збиток заподіяв саме шторм, а не ураганний вітер або незвичний для Ялти мороз», – сказав мер.
Боярчук уточнив, що 8-метрові хвилі розбили не тільки нижню частину набережної, а й добралися до верхньої. При цьому було перевернуто бетонні плити, розбито і пошкоджено ліхтарі, вибито і піднято гранітну плитку.
«Більш того, велику стурбованість у фахівців викликає стан алеї багаторічних сосен, які ростуть уздовж набережної. Хвилі добралися і до них. Через мінусову температуру всі дерева повністю обледеніли і вкрилися товстою кіркою льоду, що викликало серйозні побоювання у екологів», – зазначив Боярчук.
Мер додав, що сама морська вода є агресивним середовищем, яке може погубити сосни.
«Якщо ж ще 2-3 дні протримається мінусова температура, ялтинці можуть втратити ці дерева», – повідомив мер.
Крім цього від шторму постраждали також пляжі, санаторії та інші прибережні будови, що знаходяться в безпосередній близькості від моря.
Боярчук заявив, що з ліквідацією наслідків шторму Ялта сама не впорається. У зв'язку з цим місцева влада вже звернулися по допомогу до Ради міністрів АРК.
Нагадаємо, Кримське управління Міністерства надзвичайних ситуацій з кінця січня кілька разів оголошувало штормове попередження. Як повідомлялося, окрім Ялти, через сильних вітер та мороз постраждала також набережна Євпаторії.