Штам “Омікрон” ймовірно менш чутливий до вакцин – ВООЗ

Суспільство
15 Грудня 2021, 18:14

Попередні дані вказують на те, що вакцини проти COVID-19 можуть бути менш ефективними проти штаму “Омікрон”, який також несе більш високий ризик повторного зараження, повідомляє Reuters із посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров’я.

При цьому ВООЗ у своєму щотижневому епідеміологічному оновленні заявила, що потрібно більше даних, аби краще зрозуміти, наскільки “Омікрон” може уникати імунітету, отриманого від вакцин або попереднього інфікування.

"У результаті цього загальний ризик, пов'язаний з новим штамом “Омікрон”, залишається дуже високим", – йдеться в повідомленні ВООЗ.

Цього тижня вперше з тих пір, як варіант “Дельта” у квітні цього року назвали таким, що викликає занепокоєння, відсоток “Дельта” зразків, зареєстрованих у глобальній науковій базі даних GISAID, знизився порівняно з іншими варіантами, що викликають занепокоєння.

Читайте також: "Дуже високий ризик сплесків". У яких країнах виявили Omicron та чи ефективні від нього вакцини

Це слід інтерпретувати з обережністю, оскільки країни можуть виконувати цільове секвенування для “Омікрон” і завантажувати менше зразків для всіх інших варіантів, включаючи “Дельта”, йдеться в повідомленні.

Варіант “Дельта” все ще є домінуючим серед інших штамів. Однак, він становить 99,2% із майже 880 000 послідовностей, завантажених до GISAID із 60-денних зразків.

 

Автор:
Тиждень

читати ще

показати ще