Штайнмаєр назвав бажаний термін виконання всіх Мінських домовленостей

30 Грудня 2015, 08:50

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив, що мінські домовленості мали б бути повністю виконані на початку 2016 року. Про це Штайнмаєр заявив у відповідній заяві, оприлюдненій МЗС Німеччини.

Він виступив із заявою про необхідність продовжити роботу над цим, щоб, зокрема, навесні 2016-го року провести місцеві вибори у тимчасово окупованих районах, і щоб Україні поверненули повний контроль над її кордоном.

«Цілком ясно: ми будемо підтримувати втілення пакета мінських домовленостей у рамках «нормандського формату» в новому році з новою силою», – заявив міністр.

Штайнмаєр звернув увагу на зростання кількості порушень режиму припинення вогню останнім часом і закликав усі сторони дотримуватися його. Міністр також закликав усі сторони піти на термінові гуманітарні кроки, зокрема, звільнити всіх в’язнів і заручників і зняти обмеження на діяльність гуманітарних організацій в окупованих частинах Донбасу, які запровадили сепаратисти.

«Усе свідчить: хоча становище на сході України зникло з заголовків, немає ніяких підстав розслаблятися», – наголосив він.

Нагадаємо, Мінські угоди мали втратити чинність з 1 січня 2016 року, оскільки терміном виконанння пунктів угоди вказано 2015 рік.

Нагадаємо, у вересні 2015 року президент Петро Порошенко відкидав можливість продовження термінів Мінських угод.