“Шпигуни і агенти впливу”. Греція відмовляє членам РПЦ у візах

9 Серпня 2018, 09:30

Священики Російської православної церкви заявили про проблеми з отриманням шенгенських віз через консульство Греції через конфлікт між РПЦ і Константинопольським патріархатом щодо питання надання автокефалії Українській православній церкві. Про це пише BBC з посиланням на джерела.

 

Зазначається, що представник грецького консульства у Москві відмовився відповідати на запитання ВВС.

 

"Це політика грецького уряду. Тепер священики РПЦ сприймаються як потенційні шпигуни і агенти впливу", – повідомило джерело, близьке до Константинополя.

 

 

За словами джерела, в РПЦ і Константинополі заявили, що проблеми з візами у церковників РФ пов'язані з процесом надання томосу УПЦ.

 

"Константинопольський патріархат бореться із російською церквою за вплив у православному світі. У Московського і Константинопольського патріархатів зараз гострі відносини через Україну, – пояснило джерело, близьке до Синоду РПЦ.

 

Нагадаємо, 28 липня представник Вселенського патріарха митрополит Гальський Еммануїл заявив, що почалася перша частина імплементації Томосу про надання автокефалії Українській православній церкви. 

 

Додамо, що  27 липня у Києві пройшов хресний хід Української православної церкви Московського патріархату.

 

Раніше УПЦ Московського патріархату влітку 2016 року організувала «хресний хід» з Донеччини та Тернопільщини. На учасниках процесії помітили георгіївські стрічки і значки з портретом Ніколая ІІ. У зв'язку з цим голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що в українську столицю йдуть не тільки мирні громадяни, але і провокатори із забороненою символікою та символікою країни-агресора.