Шпигунство на користь РФ. Єжов займався дискредитацією України з 2013 року — InformNapalm

22 Грудня 2017, 17:52

Заступник керівника протоколу прем'єра Станіслав Єжов, затриманий працівниками СБУ за підозрою у вчиненні держзради, вів підривну роботу проти України в інтересах РФ щонайменше з кінця 2013 року – з часів роботи радником у посольстві України у США. Про це повідомляє міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm із посиланням на своє джерело.

"Саме в цей час (роботи у посольстві України у США – ред.) Єжов, зустрічаючись у неформальній обстановці з представниками американського істеблішменту замість того, щоб відстоювати інтереси України, займався розповсюдженням російських міфів: про поділ на захід і схід, про громадянську війну в Україні, про націоналістів-радикалів, які раптом вирішили знести режим Януковича і так далі. У тепличних комфортних умовах за вечерями з лососем Єжов впевнено розповідав ці байки американцям. І більшість вірила – бо як не повірити офіційному представнику посольства України у США?!" – повідомив співрозмовник InformNapalm.

Березень 2011 року, Істана. Станіслав Єжов сидить поруч з екс-президентом Януковичем президентом Сінгапуру Селлапан Рамою Натаном

Підкреслюється, що в час, коли росіяни захоплювали Крим та почали окуповувати Донбас, дипломат Єжов періодично зустрічався з представниками американського істеблішменту і замість того, щоб відстоювати інтереси України, яка стала жертвою російської агресії, займався поширенням російських міфів та дискредитацією новообраної української влади.

"Свою позицію щодо нової влади Єжов особливо не приховував, і навряд чи про неї могли не знати інші працівники посольства і тим більше працівники спецслужб. Чому вони не перевірили Єжова на предмет можливих зв’язків з росіянами – велике питання. Можливо, просто не хотіли зайвий раз себе обтяжувати, а можливо це був і свідомий саботаж", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Суд вирішив обирати запобіжний захід Єжову у закритому режимі

При цьому Єжов не тільки відкрито озвучував свою позицію, а й робив відповідні дописи у соцмережах. Так, наприклад, керівник аналітичного відділу ГО "Оберіг" Вадим Лабас опублікував серію скріншотів з дописів та фотографій з соціального профілю Єжова, якими він ділився під час Євромайдану, і яких, зокрема, писав про "повернення гітлерівців у Київ".

Зазначається, що Станіслав Єжов – професійний дипломат. Здобув ступінь магістра в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка у 1999 році. До посади радника у посольстві України у США Єжов працював у МЗС та служив у дипмісії в Словенії.

Після свого повернення зі США до України Єжов деякий час працював в Адміністрації президента, але згодом перейшов працювати з Володимиром Гройсманом, який на той момент був спікером Верховної Ради України. Там він обіймав посаду консультанта Управління забезпечення міжпарламентських зв’язків апарату ВР. Після того, як Гройсмана призначили прем’єр-міністром, Єжов перейшов до апарату Кабміну разом із ним.

Зустріч з віце-президентом США Джо Байденом. Єжов сидить позаду Гройсмана

Зустріч з прем’єр-міністром Великобританії Терезою Мей

Як повідомлялось, працівники СБУ затримали Станіслава Єжова 20 грудня.

Народний депутат Антон Геращенко заявив, що завербований спецслужбами Російської Федерації (РФ) працівник Кабінету міністрів України Єжов працював на Росію щонайменше два роки.

Згодом Служба безпеки України оголосила Єжову про підозру.