Шотландія оголосила масштабну підготовку до нового референдуму про незалежність

2 Вересня 2016, 11:15

Перший міністр Шотландії Нікола Старджен оголосила про початок широкомасштабної дискусії про майбутнє країни, що включає в себе питання про продовження перебування в складі Великої Британії.

Така дискусія, заявила Старджен, дозволить підготувати основу для проведення нового референдуму про незалежність.

За словами першого міністра, «сейсмічні зміни», викликані рішенням Великої Британії вийти з Євросоюзу, зробили необхідними нову дискусію про майбутнє Шотландії.

«Щоб бути впевненим в тому, що голос кожного в Шотландії буде почутий в цей час змін, я оголошую найбільшу в шотландській історії політичну дискусію», – заявила Старджен.

Читайте також: Шотландія може накласти вето на вихід Британії з ЄС – перший міністр

Нагадаємо, під час референдуму 24 червня 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон відразу ж оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців. Згодом перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила про намір негайно почати переговори з Брюсселем, аби знайти рішення про продовження членства Шотландії в Євросоюзі попри результат на референдумі. Також шотландський лідер говорила, що в разі, якщо Шотландію будуть змушувати покинути ЄС, необхідно буде провести ще один референдум про незалежність.