Шон Таунсенд про видалення додатку “Навальний” з App Store і Google Play: “Це посилить позиції тих політиків в США, які ініціювали антимонопольні розслідування проти техногігантів”

Світ
21 Вересня 2021, 11:19

У додатку "Навальний" публікуються повідомлення з сайту опозиціонера Алєксєя Навального. У ньому також є функція "Розумного голосування". Додаток залишається доступним для користувачів App Store і Google Play за межами Росії. Напередодні представників Apple і Google викликали на засідання комісії Ради Федерації РФ із захисту державного суверенітету. Перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ генерал ФСБ Владімір Джабаров пригрозив співробітникам офісів Google і Apple кримінальними справами.

 

Читайте також: Виборці за викликом. Як мешканцям окупованого Донбасу дозволили проголосувати за “Єдину Росію”

 

"Структури і персоналії, пов'язані з Apple і Google, повинні усвідомлювати, що їхні свідомо протиправні дії і злочинну бездіяльність після отримання відповідних застережень з боку офіційних російських осіб неминуче матимуть для них правові наслідки, аж до кримінальних", – сказав він. Джабаров стверджував, що розміщення компаніями Apple і Google на своїх майданчиках додатку "Навальний" порушує російське законодавство про вибори.

Роскомнагляд 19 серпня зажадав, щоб Apple і Google видалили додаток "Навальний" зі своїх магазинів додатків, пославшись на його зв'язок з заснованим Навальним Фондом боротьби з корупцією, який російська влада оголосила екстремістською організацією. 16 вересня відомство пригрозило корпораціям штрафами, якщо вони проігнорують вимогу. Перед виборами в Держдуму Роскомнагляд почав блокувати "Розумне голосування" в Росії і вимагав від корпорацій Аpple, Google, Cloudflare і Cisco не дозволяти сервісу обходити блокування в Росії. Суд також заборонив "Яндексу" і Google показувати словосполучення "розумне голосування" в пошуковій видачі.

У коментарі Тижню спікер спільноти українських кіберактивістів “Український Кіберальянс” Шон Таунсенд зауважив, що техногіганти прагнуть виконувати місцеве законодавство тих країн, де вони працюють, поки це не починає прямо суперечити їхнім власним інтересам і законам США.

 

Читайте також: "Просто якийсь сюр": як українські політики коментують вибори до Держдуми РФ

 

"Так вже було в Китаї, або в РФ, коли Apple відключив налаштування приватності. У Google в РФ практично немає співробітників, тому не думаю, що це результат залякування, просто гроші є гроші. І, звичайно, все це виглядає досить негарно, і посилить позиції тих політиків в США, які ініціювали антимонопольні розслідування проти техногігантів",- розповів Шон Таунсенд.