Шмигаль заявив про критичну ситуацію із захворюваністю на COVID-19 у Харківській області

12 Жовтня 2020, 15:15

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок, 12 жовтня, заявив про критичну ситуацію із захворюваністю на COVID-19 у Харківській області. Про це він сказав під час спільної з секретарем РНБО Олексієм Даніловим селекторної наради з керівниками областей щодо ситуації з поширенням COVID-19 на території України.

 

 

Глава уряду озвучив актуальну статистику щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію та зазначив, що критична ситуація продовжує залишатися в Харківській області.

 

"За останню добу на Харківщині 741 людина захворіла – це абсолютний рекорд. У Сумській області захворіли 418 людей. Більш ніж по 200 – у Київській, Полтавській, Рівненській, Хмельницькій областях. Тут є чіткі тенденції зі зростання кількості захворювань", – підкреслив Шмигаль.

 

Прем’єр-міністр заслухав голів Харківської обласної та Київської міської держадміністрацій щодо заходів із протидії поширенню COVID-19. Харківська область та м. Київ залишаються лідерами за загальною кількістю виявлених випадків захворювання.

 

Шмигаль доручив їм надати пропозиції Міністерству охорони здоров’я щодо збільшення ліжкового фонду.

 

У КМДА зазначили, що готові відпрацювати розгортання мобільних госпіталів та розширити кількість ліжкомісць за рахунок установ Національної академії наук та спеціалізованих відомчих лікарень.

 

Крім того, Денис Шмигаль закликав керівників усіх областей утриматися від проведення масових заходів найближчим часом, у тому числі конгресів і конференцій.

 

"На День захисника України в різних містах планується проведення урочистих заходів. Прохання тримати діалог та вести активну роботу з організаторами, щоб заходи відбулись у безпечних умовах із дотриманням всіх протиепідемічних правил", — зазначив прем’єр-міністр.

 

Як повідомлялося, з понеділка, 12 жовтня, в Україні діє нове епідемічне зонування. Станом 12 жовтня лише в Кіровоградській області показники епідемічної небезпеки не перевищують базовий рівень, встановлений МОЗ.