Шість речей, які потрібно знати про майбутнє е commerce-ринку України — Валерія Вагоровська

15 Листопада 2018, 16:36

 

 

Все частіше покупки відбуваються саме в Інтернеті, за результатами першого кварталу 2018 року частка безготівкових розрахунків за обсягом операцій підвищилася до 44,4% і склала 272,6 млрд грн. Це на 5,1% більше в порівнянні з підсумками 2017 року.

 

Рис.1. Розподіл безготівкових операцій з використанням платіжних карток за І квартал 2018 року. Дані https://bank.gov.ua

 

Всього з початку року проведено 1,423 млрд безготівкових операцій в мережі інтернет з використанням мобільного банкінгу, а також системи e-commerce (приріст до першого півріччя 2017 – 34,9%) на 572,5 млрд грн (+ 64,5%).

 

Нові технології та інновації, такі як перехід до Діджитал сервісів і онлайн оплат, змінюють характер покупок. Давайте розглянемо, як зміниться роздрібна торгівля.

 

1. Майбутнє стійке: друге життя

 

Ми живемо в епоху циклічної економіки, переробляючи матеріали замість того, щоб просто викинути їх. Це майбутній тренд в роздрібній торгівлі, за словами Крессе Рестлинг з модного luxury бренду Elvis & Kresse. При створенні своєї компанії Рестлинг ставила перед собою завдання вирішити проблему з десятьма мільйонами тонн сміття в Лондоні в рік. Компанія перетворила пожежні шланги, що підлягають утилізації, в матеріал для виготовлення розкішних виробів, а потім взялася за відходи шкіряної промисловості. Компанія Рестлинг є Сертифікованої Корпорацією В (Certified B Corporation – сертифікат підтверджує наявність найвищих соціальних і екологічних показників, прозорості та фінансової відповідальності). Кресс вважає своє підприємство компанією майбутнього.