Шевченківський комітет визначився з переможцями найвищої літературної премії України

20 Лютого 2017, 18:06

У понеділок, 20 лютого, комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка визначився з претендентами на звання лауреата найвищої творчої відзнаки країни.

Повідомляється, що на засіданні  третього туру конкурсного відбору серед літературно-мистецьких творів, висунутих на здобуття Національної премії 2017 року, були присутні 23 члени комітету, які таємно проголосували і після підрахунку голосів оголосили  переможців.

Лауреатами 2017 року названі  четверо митців у таких номінаціях:

 «Література, публіцистика, журналістика» 

Іван Малкович (книга поезій «Подорожник з новими віршами»)

«Музичне мистецтво»  –

Богдана Фроляк (Симфонія-Реквієм «Праведная душе…», хорова кантата «Цвіт», музичний твір «Присниться сон мені»)

«Візуальні мистецтва»  –

Микола Малишко (мистецький проект «Лінія» (Скульптура)

«Кіномистецтво» –

Степан Коваль (анімаційний серіал «Моя країна – Україна»)

Усього цьогоріч висувалося  46 робіт, а до третього туру були допущені  13 (у чотирьох номінаціях).

Зазначається, що роботу членів  комітету під головуванням відомого письменника, публіциста, екс-дипломата Юрія Щербака  «модернізували» і ці новації зробили засідання більше прозорими для громадськості.  Так, уперше офіційно з’явилися кваліфіковані експерти у кожній номінації, які не лише розглядали і рекомендували членам комітету кандидатури на здобуття Національної премії, а й  отримали право самостійно висувати претендентів на цю престижну найвищу державну відзнаку у гуманітарній сфері. Для члени комітету  (їх 25 осіб)  було відновлене право висувати авторів літературно-мистецьких творів для участі у конкурсі.

Зазначимо, що офіційно список  лауреатів  оголосять після підписання указу Президента України, а вручення премій (за  традицією) планується провести до дня народження Кобзаря.

Нагадаємо, комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка на засідання, яке відбулося 30 січня, визначив твори, що братимуть участь у третьому турі конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Як повідомлялося, у 2016 році лауреатами премії стали п’ятеро митців: у номінації «Публіцистика і журналістика» Левко Лук’яненко за твори у 13 томах «Шлях до відродження», у номінації «Музичне мистецтво» Раду Поклітару за балет-триптих «Перехрестя» (2012), балети «Лебедине озеро» (2013), «Жінки в ре мінорі» (2014), «Довгий різдвяний обід» (2014); у номінації «Концертно-виконавче мистецтво» Анжеліна Швачка за виконання провідних партій в оперних виставах та популяризацію української музичної спадщини; у номінації «Образотворче мистецтво» Михайло Гуйда за цикл живописних творів «В єдиному просторі», у номіації «Кінематографія» Олег Сенцов за фільми «Гамер» (2011) та «Носоріг». Сенцов не зміг отримати свою премію, оскільки нині незаконно викрадений до Росії.